Pierwszą rzeczą, jaką powinnaś zrobić, wybierając odpowiednią biżuterię do swojego stroju, jest zastanowienie się, dokąd się wybierasz i co to za okazja. Czy to będzie ślub? Rozmowa kwalifikacyjna? Wieczór na mieście z przyjaciółmi? A może po prostu spacer, na którym stawiasz na wygodny, sportowy strój? Ta wiedza pomoże Ci w podjęciu decyzji, którą bransoletkę czy kolczyki wybrać i zapewni, że wybrane przez Ciebie elementy i dodatki będą odpowiednie do całej stylizacji.

Data dodania: 2022-05-08

Wyświetleń: 301

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co warto uwzględnić w wyborze odpowiedniej biżuterii do stroju?

Jeśli jest to wydarzenie o charakterze swobodnym możesz nie chcieć nosić niczego zbyt wyszukanego, wtedy wystarczą proste, małe kolczyki w uszy i na przykład bransoletka z kolorowymi kamieniami naturalnymi a jeżeli jest to ważne wydarzenie lub uroczystość możesz założyć okazałe wiszące kolczyki, które zwykle pojawiają się tylko na specjalne okazje oraz masywną bransoletę ze srebra lub stali szlachetnej. Warto też zastanowić się nad kolorystyką i wziąć pod uwagę, jakie kolory są najbardziej odpowiednie dla danej pory roku lub pory dnia i pod tym kątem uzupełniać swoje stylizacje. Wiele inspiracji można poszukać w przeglądając strony internetowe sklepów jubilerskich on-line gdzie z pewnością znajdziesz wzory i produkty na każdą okazję i w różnorodnej stylistyce.

Dopasuj biżuterię do rodzaju dekoltu oraz stylu imprezy!

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej biżuterii do swojego stroju jest to, jaki dekolt będzie miała bluzka czy sweterek, który założysz. Na przykład, jeśli jest to sukienka lub bluzka z dużym, wyciętym dekoltem, która odsłania dużo skóry warto poszukać biżuterii, która jest odważna i przyciąga wzrok. Jeśli jest to dekolt w łódkę warto wybrać modne kolczyki z ćwiekami lub długie wiszące na przykład z cyrkoniami. A jeśli jest to dekolt trójkątny postaw na potrójny naszyjnik kaskadowy lub jakieś kolczyki z kamieniem naturalnym albo z elementami kół. Dużo oczywiście zależy też od tego, co pasuje do Ciebie indywidualnie gdyż każdy ma inny kształt twarzy czy długość włosów. Pamiętaj, że niezależnie od rodzaju dekoltu Twoja biżuteria powinna go zdobić i uzupełniać stylizację, a nie odwracać uwagę od całości czy sprawiać, aby wzrok skupiał się tylko na nim.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej biżuterii do stroju, jest styl imprezy. Pomoże Ci to zawęzić wybór i znaleźć odpowiednie wzory, zwłaszcza jeśli dress code jest jasno określony. Bez względu na to, czy jest to elegancka okazja, jak kolacja dla dwojga w najdroższej restauracji w mieście, czy drinki na tarasie ulubionego baru, zawsze warto olśnić modną i piękną biżuterią. Jeśli jest to typowe przyjęcie w stylu „pod krawatem” załóż coś odważnego i jaskrawego, co będzie się wyróżniać w tłumie i na wszystkich zdjęciach. A jeśli jest to przyjęcie w ogrodzie, pozostań przy pastelach lub neutralnych barwach i postaw na biżuterię z kamieni naturalnych. Przy wyborze biżuterii warto wziąć pod uwagę również odcień swojej skóry. Do jasnej karnacji idealnie będzie komponować się biżuteria srebrna lub ze stali szlachetnej natomiast do karnacji ciemnej, opalonej zdecydowanie idealnie będzie pasowało złoto. Możesz także rozważyć, co jest odpowiednie dla Ciebie w zależności od Twojego osobistego stylu i zasobności portfela, wszystkie wątpliwości rozwiejesz jeśli będziesz na bieżąco śledzić najnowsze trendy na rynku na przykład przy pomocy przeglądania ofert w sklepach jubilerskich on-line.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena