Amsterdam to stolica Holandii, która słynie z wielu atrakcji i unikalnego charakteru. Jest to miasto ludzi otwartych i tolerancyjnych, pełne zabytków i muzeów z bogatą historią. Oto kilka rzeczy, które warto zobaczyć w trakcie zwiedzania tego wyjątkowego centrum sztuki i kultury.

Data dodania: 2023-12-13

Wyświetleń: 165

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Amserdam - miasto kultury, sztuki i rozrywki

Amsterdam ma przede wszystkim wiele świetnych muzeów, takich jak Rijksmuseum, Van Gogh Museum i Anne Frank House. Rijksmuseum to najbardziej charakterystyczny i znany budynek w mieście. Warto spędzić trochę czasu, zwiedzając to znane miejsce, bo udostępnionych dla zwiedzających jest około 8 tysięcy zbiorów. Vincent Van Gogh jako najsłynniejszy holenderski malarz doczekał się również swojego muzeum. Zobaczyć w nim można poza dziełami znanego malarza także około 400 rysunków i 700 napisanych przez niego i zachowanych do dziś listów. Drugim znanym holenderskim malarzem jest Rembrandt i on także doczekał się swojego muzeum. Co ciekawe jest ono zrobione w domu, w którym żył i tworzył malarz. Można obejrzeć w nim poza dziełami bardziej lub mniej znanymi również przedmioty osobistego użytku oraz ryciny. Poza muzeami miasto słynie z malowniczych kanałów, które można podziwiać podczas spacerów lub rejsów łódkami. Jednym z najpopularniejszych kanałów jest Herengracht, który oferuje piękne widoki i pozwala na odkrywanie urokliwych ukrytych miejsc. Następnie warto odwiedzić rynek kwiatowy tak zwany Bloemenmarkt. To jedyny pływający rynek kwiatowy na świecie gdzie na specjalnych platformach pływających wystawiają się sprzedawcy z przeróżnymi kwiatami oraz cebulkami np. tulipanów i amarylisów. Można tam poza różnorodnymi kwiatami i roślinami kupić także akcesoria lub ozdoby ogrodowe. Oczywiście w Amsterdamie znajdzie się również coś dla miłośników rozrywki i nocnego życia. Znajdziemy tu bowiem najsłynniejszą dzielnicę w Europie, czyli Dzielnicę Czerwonych Latarni. Ta kontrowersyjna część miasta jest bardzo popularna wśród turystów ze względu na przeróżne kluby nocne, kluby go-go oraz pokazy striptizu.

Jeśli chodzi o zakwaterowanie i jedzenie to Amsterdam oferuje szeroki wybór możliwości. Jednym z bardziej popularnych miejsc jest dzielnica Jordaan. Jest to urocza dzielnica pełna urokliwych uliczek i tradycyjnych holenderskich domów. Znajdziesz tam wiele hoteli, pensjonatów i domów towarowych. Jeśli natomiast chcesz być w samym centrum miasta to zatrzymaj się w jednym z wielu hoteli a znajdziesz tam zarówno wiele luksusowych hoteli jak i butikowych pensjonatów czy hoteli średniej klasy. Restauracje w Amsterdamie często oferują szeroki wybór kuchni międzynarodowej. Ponadto, nie możesz opuścić miasta bez spróbowania tradycyjnych holenderskich przysmaków, takich jak placki ziemniaczane, krokiety czy gofry. Dojazd nie jest też skomplikowany, ale najtańszą opcją na tą chwilę jest wybranie się z Polski busem do Holandii. Busy do Holandii oferują szybkie, tanie i komfortowe przejazdy warto, więc wziąć ta opcje pod rozwagę.

Pamiętaj, że Amsterdam jest popularnym turystycznym miejscem, więc zaleca się rezerwację hotelu, restauracji a także przejazdu busem do Holandii z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że masz zagwarantowane miejsce.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena