Nie wiesz jak dobrać odpowiednią biżuterie do stroju, aby wyglądać modnie i na czasie? Z poniższymi radami na pewno uda Ci się stworzyć niebanalne połączenia, które wprawią w zachwyt nie tylko Twoje koleżanki czy znajomych. Czasem wystarczy jakaś wskazówka albo mały trik, aby wyczarować coś przyciągającego wzrok.

Data dodania: 2022-05-31

Wyświetleń: 175

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak tworzyć modne stylizacje z udziałem biżuterii?

Co należy wziąć pod uwagę w doborze biżuterii?

Na pewno jednym z czynników, który należy rozważyć przy wyborze odpowiedniej biżuterii do stroju, jest równowaga. Oczywiście zależy to nie tylko od tego, co jest aktualnie modne i popularne, ale również od tego, co lubisz i co dobrze na Tobie wygląda. Przede wszystkim spróbuj zrównoważyć większe elementy z mniejszymi lub neutralne kolory z odważniejszymi. Na przykład, załóżmy, że para kolczyków, które bardzo chciałaś założyć, jest bardzo duża. Możesz je zrównoważyć zakładając golf lub bluzkę z kołnierzykiem pod szyję tak, aby pięknie się komponowały lub wybierając naszyjnik, który nie jest tak gruby i duży. Jeśli postawisz na sukienkę czy bluzkę z dekoltem wystarczy w tym wypadku mały delikatny łańcuszek z zawieszką lub kilka pierścionków na palcach. Ta sama zasada obowiązuje, jeżeli postanawiasz wybrać odważniejszy naszyjnik. Wtedy zdecydowanie postaw na delikatne kolczyki do ucha. Mogą to być małe kolczyki na sztyft lub popularne ostatnio delikatne nausznice. Równoważenie elementów stroju to świetny sposób na to, abyś nie wyglądała jak chodząca kula dyskotekowa. Innym czynnikiem, który należy rozważyć przy wyborze odpowiedniej biżuterii do swojego stroju jest to, jaki element będzie pełnił rolę punktu centralnego. Jeśli zależy Ci na tym, aby było to coś, co naprawdę się wyróżnia - zazwyczaj będzie to element, który umieścisz w centrum uwagi na swoim ciele, np. duży naszyjnik lub przyciągający wzrok pierścionek. Jeśli jednak nie jesteś pewna, jaki element powinnaś uczynić punktem centralnym, lub jeśli chcesz, aby Twój strój był bardziej uniwersalny, pomyśl o wyborze czegoś prostego, ale odważnego. Na przykład, załóżmy, że masz na sobie srebrną połyskującą sukienkę z dekoltem w kształcie litery V to w tym przypadku możesz założyć do niej jeden wyrazisty kolczyk, tak, aby uwaga nadal skupiała się na sukience.

Mieszaj i dopasowuj

Możesz również mieszać i dopasowywać biżuterię, zamiast wybierać tylko jeden jej rodzaj. Na przykład możesz nosić naszyjnik typu choker z kolczykami lub zegarek z grubym paskiem - wszystko zależy od tego, co pasuje do Twojego stroju i osobistego stylu. Możesz unikać noszenia zbyt wielu elementów na raz - na przykład do biura lepiej nie zakładać  naszyjnika i bransoletki razem - ale poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, abyś bawiła się swoją biżuterią. Możesz również łączyć różne metale (złoto i srebro) lub wybierać elementy, które są ze sobą kolorystycznie sprzeczne, tak, aby się wyróżniały. Pamiętaj tylko, aby kierować się tym, co najlepiej wygląda na Tobie, a nie tym, co może się podobać innym. Wybierając naszyjnik lub kolczyki, pomyśl najpierw o okazji, na jaką się wybierasz, a następnie sprawdź, jaka biżuteria będzie do niej najlepiej pasować. Jeśli wybierasz się na przyjęcie weselne w jesiennych kolorach, takich jak burgund czy granat, zmieszaj metale, zakładając złote obręcze zamiast srebrnych i dodając elementy miedziane, takie jak bransoletki i naszyjniki, a jednocześnie nadal trzymaj się ciemnych odcieni, takich jak czarne sukienki i buty. A jeśli masz jakieś wątpliwości poszukaj wskazówek lub inspiracji w jednym z wielu sklepów jubilerskich on-line. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena