Czasami zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, albo posiadamy auto, które ma niesatysfakcjonujące nas parametry.
W poniższym artykule pokrótce omówimy ten temat.

Data dodania: 2023-02-01

Wyświetleń: 317

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie czynności potrzebuję wykonać, aby oddać auto do kasacji? 

Aby oddać swoje auto do kasacji lub zezłomowania zgodnie z prawem, należy posiadać ze sobą kilka dokumentów.
Mowa tutaj konkretnie o:
- dokumencie potwierdzającym tożsamość (np. dowód osobisty, paszport)
- dokumenty pojazdu (karta pojazdu oraz dowód rejestracyjny) są one potrzebne aby upewnić się, czy pojazd jest legalnie zarejestrowany
- upoważnienie do zezłomowania auta (potrzebne tylko jeżeli proces inicjuje osoba nie będąca właścicielem auta)
 

W przypadku gdy mamy więcej niż jednego właściciela to aby uzyskać zgodę na złomowanie auta, należy uzyskać czytelny podpis od każdego z nich. Może być on odręczny, lub też w formie elektronicznego podpisu.

Jakie rodzaje pojazdów zostaną przyjęte do skupu złomu?

Przede wszystkim warto rozwiać mit, że jeżeli oddajemy jakikolwiek pojazd do skupu złomu, to musi on być koniecznie niesprawny i nienadający się naprawić. Renomowana firma będzie w stanie przyjąć również pojazdy częściowo sprawne, jak i te, które działają, ale po prostu nie są nam już przydatne. Nie powinno mieć znaczenia również przebieg danego auta, czy jego marka. Sytuacja wymagająca złomowania pojazdów może zdarzyć się w najmniej spodziewanym momencie, dlatego też firmy skupujące auta pracują zazwyczaj w systemie całodobowym. 

Dla użytkownika oddanie auta na złom pozwala na oszczędzenie płacenia ubezpieczenia. Czasami jest to również niezbędne, aby np. zwolnić miejsce w garażu. W szerszej perspektywie niektóre części mogą przydać się w innych rodzajach pojazdu.


Skup aut w dużych miastach kraju przebiega profesjonalnie, ponieważ całość operacji w przypadku posiadania odpowiednich dokumentów potrafi wynieść nawet około kwadransa. W większości przypadków operacja jest przeprowadzana poprzez przyjazd pomocy drogowej pod wskazany adres. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena