Kontakt pomiędzy zębami górnymi i dolnymi określany jest mianem okluzji. Pod wpływem wielu czynników może dojść do nieprawidłowości w tym obszarze, co stomatolodzy określają mianem choroby okluzyjnej. 

Data dodania: 2021-08-19

Wyświetleń: 438

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co to jest choroba okluzyjna zębów?

Poznaj objawy, które mogą wskazywać na potrzebę wizyty u stomatologa lub ortodonty, takie jak Bolesne żucie (szczególnie przy nacisku podczas gryzienia)Niezdolność do bezbolesnego żucia niektórych pokarmów, w tym orzechów, lodów itp.

Jakie są przyczyny choroby okluzyjnej?

Okluzja to prawidłowy kontakt między zębami i jak to może prowadzić do choroby okluzyjnej. Choroby okluzyjne to zdiagnozowane zaburzenia narządu żucia, które występują, gdy nie ma dobrego połączenia spowodowanego przez górne i dolne zęby w różnych pozycjach lub ułożeniu.

Istnieje wiele przyczyn niewłaściwego kontaktu zębów. Być może jedną z najczęstszych jest niewłaściwa pozycja podczas snu, co może być również powodem, dla którego zjawisko to tak często występuje u sportowców i zawodowych tancerzy, którzy spędzają dużo czasu na scenie z szeroko otwartymi ustami. Może się to również zdarzyć, gdy ludzie zbyt mocno gryzą lub nadmiernie żują gumę, ponieważ powoduje to obciążenie mięśni szczęki, prowadząc do nadmiernego wysiłku, który z czasem zużywa kości.

Nie ma jednej przyczyny choroby okluzyjnej - istnieje jednak kilka często wymienianych wyjaśnień, takich jak błędne nawyki związane ze snem lub zbyt intensywne żucie gumy (powodujące napięcie mięśni).

Najczęstsze objawy okluzji

Wiedząc, czym jest okluzja w stomatologii, nadal może być trudno poznać najczęstsze objawy tego zaburzenia. Wielu pacjentów dostosowuje się z czasem, więc ich objawy nie zawsze są bardzo wyraźnym wskaźnikiem, że w ogóle mają problem ze zgryzem!

Zużycie zębów jest oznaką tego, jak wyglądała Twoja higiena jamy ustnej w przeszłości. Migracja lub ekspozycja miazgi może być postrzegana przez zużycie zębów, ale w tym momencie musisz odwiedzić ortodontę https://persdental.pl/, aby uzyskać więcej pomocy.

Niektórzy ludzie nie zauważają problemu z zębami, dopóki nie jest za późno. Każdej nocy nasze usta są atakowane przez efekty zużycia i migracji zębów, które mogą prowadzić do bólu już po kilku latach. Z tego powodu, stomatologia została opisana przede wszystkim ze względu na jej korzyści profilaktyczne; przecież chcemy, abyś się uśmiechał!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena