Wybór dobrego dentysty to nie lada wyzwanie, przecież chodzi tu o zdrowie i dobre samopoczucie każdego pacjenta. Dlatego właśnie warto zapoznać się z kilkoma przydatnymi radami, które pomogą podjąć właściwą decyzję, co do tego, czym kierować się przy wyborze odpowiedniego stomatologa. 

Data dodania: 2022-09-02

Wyświetleń: 292

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym się kierować przy wyborze stomatologa?

Opinie zadowolonych pacjentów

Jedną z podstaw kierując się przy wyborze dobrego stomatologa, powinna być opinia osób, które miały szansę skorzystać z usług przez niego świadczonych. Jest to niezwykle ważne, ponieważ nikt tak dobrze jak byli pacjenci, nie jest w stanie powiedzieć prawdy na temat  stomatologa, który miał okazję ich leczyć. Jak więc zasięgnąć takiej opinii? To bardzo proste. Na samym początku, dobrym rozwiązaniem będzie zapytanie o radę rodziny lub znajomych korzystających już z usług danego profesjonalisty z dziedziny stomatologii. Dzięki temu jesteś w stanie zminimalizować ryzyko nieudanej wizyty, oszczędzić swój czas oraz pieniądze. Jednak Twoi najbliżsi nie muszą być jedynym źródłem informacji, możesz również sprawdzić opinie o danym gabinecie stomatologicznym i lekarzach tam pracujących w Internecie. W tym przypadku musisz jednak pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku, ponieważ nie każdy wpis internetowy jest zgodny z prawdą.

Miła i przyjazna atmosfera

Odpowiednie i kompleksowe leczenie stomatologiczne to nie tylko eliminowanie bólu i schorzeń jamy ustnej, ale też zapewnienie pacjentowi przyjaznej atmosfery, która sprawi, że po przekroczeniu progu kliniki, poczuje się on spokojnie i bezpiecznie. Dlatego tak ważne przy wyborze stomatologa, jest zwrócenie uwagi na to, czy wykazuje się empatią i pogodą ducha, które są podstawą do stworzenia podczas procesu leczenia miłej atmosfery. Pacjent może się wtedy rozluźnić, a zabieg został wykonany szybko, sprawnie i bezproblemowo.

Leczenie bez bólu

Dentofobia to powszechne schorzenie, którym jest tak zwany strach przed leczeniem stomatologicznym. Zmaga się z nią wiele osób, a najczęściej jest zakorzeniona w samej psychice pacjenta, co wywołane jest traumatycznymi doświadczeniami wyniesionymi w gabinetu dentystycznego. Najczęstszym powodem dentofobi jest ogromny ból i dyskomfort, który towarzyszy przy większości  zabiegów stomatologicznych. Nowoczesna stomatologia jednak proponuje rozwiązania pozwalające zminimalizować ból i stres przy wykonywanych zabiegach. Wybierając więc konkretnego stomatologa warto zwrócić uwagę, czy dana klinika jest w posiadaniu technologii i metod, które umożliwiają osiągnięcie tego celu.

Kompleksowe podejście do leczenia jamy ustnej

Wybierając stomatologa powinno się też kierować rodzajem specjalizacji jaką posiada lekarz oraz konkretnym problemem, z którym chce się wybrać do kliniki. Kompleksowe leczenie jamy ustnej, na które warto zwrócić uwagę obejmuje między innymi: ortodoncja, endodoncja, pedodoncja, periodoncja oraz protetyka.

Możliwość wykonania zabiegów profilaktycznych

Zdanie: “Lepiej zapobiegać, niż leczyć” jest dość popularnym zaleceniem w stomatologii, do którego niestety wciąż wiele pacjentów się nie stosuje. Wybierając stomatologa warto więc dokładnie przejrzeć ofertę zabiegów, które wykonuje i sprawdzić, czy wśród nich znajduje się szeroka oferta profilaktyczna, do której należą między innymi wybielanie i piaskowanie zębów.

Najnowszy sprzęt diagnostyczny

W wyborze odpowiedniego stomatologa nie tylko jego sam staż i umiejętności mają znaczenie, ale również sprzęt, którym się posługuje. Klinika powinna być wyposażona w nowoczesne urządzenia, które umożliwiają przeprowadzanie zabiegów na światowym poziomie. Wśród taki sprzętów można wyróżnić na przykład tomograf komputerowy, Pantomogram, a metoda która powinna znaleźć się w ofercie zabiegów gabinetu stomatologicznego to radiografia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena