Profesjonalna pralnia to stosunkowo opłacalny biznes, przede wszystkim w dużych miastach, w rozbudowanych dzielnicach z dużą liczbą mieszkańców. Do otwarcia tego typu działalności trzeba się jednak dobrze przygotować. Poza zakupem lub wynajęciem lokalu i odpowiednim dostosowaniem go do wymagań sanitarnych, potrzebne jest profesjonalne wyposażenie. Co trzeba kupić do pralni? Na co zwracać uwagę?

Data dodania: 2021-01-29

Wyświetleń: 600

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak otworzyć pralnię? Jakiego wyposażenia potrzebujesz?

Opłacalny biznes 

Jak powinno wyglądać wyposażenie pralni?

Gdzie kupić wyposażenie do pralni?

Opłacalny biznes 

Pralnia to miejsce, z którego korzysta coraz więcej osób. O ile jeszcze całkiem sporej grupie osób pralnia niedawno kojarzyła się z usługami, z których korzysta się przede wszystkim na Zachodzie, o tyle dzisiaj  - szczególnie w dużych miastach, profesjonalne pralnie mają naprawdę dużo klientów. Przede wszystkim coraz więcej osób po prostu nie ma czasu, aby w sposób kompleksowy zająć się praniem. Do pójścia do pralni skłaniają przede wszystkim kostiumy, płaszcze, sukienki, garnitury, które wykonane są z materiałów, które wymagają specjalnego czyszczenia. Nie sposób wykonać go w domowych warunkach. W takim przypadku konieczne jest skorzystanie z usług pralni. Część osób, kiedy już zdecyduje się na wizytę w pralni, zabiera ze sobą już nie tylko ubrania wymagające specjalistycznego czyszczenia, ale także o wiele więcej. 

Samo otwarcie pralni nie jest zaś zadaniem szczególnie skomplikowanym. Trzeba się jedno do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim chodzi o przygotowanie pomieszczenia zgodnie z wymogami sanitarnymi. Po drugie o zakup odpowiedniego, profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu będzie można klientom zaoferować usługi najwyższej jakości. Pamiętaj, że od tego, jaki sprzęt będziesz posiadać, w dużej mierze może zależeć, jak twój biznes będzie się rozwijał. 

Jak powinno wyglądać wyposażenie pralni?

Profesjonalne wyposażenie pralni to podstawa. Oferta urządzeń pralniczych jest bardzo szeroka, wystarczy zajrzeć na przykład tutaj gp-pralnia.pl. Pamiętaj jednak, że na początku nie musisz kupować wszystkich sprzętów. Wyposażenie pralni trzeba dobrać przede wszystkim pod kątem indywidualnych potrzeb i oferowanych usług. Podstawą są oczywiście pralki i suszarki przemysłowe. Na jakość tego sprzętu koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Tutaj nie warto oszczędzać i kupować rozwiązań niższej kategorii, ponieważ od pralek i suszarek w dużej mierze zależeć będzie wydajność i efektywność pralni, jak i jakość usług przez nią oferowanych. 

W podstawowym wyposażeniu pralni musi się znaleźć oczywiście również odpowiednie urządzenie pralnicze do prasowania. Powinno oczywiście być ono dostosowane do wielkości pomieszczenia, jak i indywidualnych preferencji. Najczęściej wybiera się miedzy stołami prasowalniczymi a maglem. Zdarza się także, że w pralni pojawia się form finisher. Sprawdza się on jednak wyłącznie w momencie, gdy do prania przyjmujesz również nietypowe ubrania (np. fartuchy, kombinezony z laboratorium, ubrania robocze). Manekin z urządzeniem parowym do niego podłączonym to świetne rozwiązanie, które sprawdza się jednak do konkretnych zastosowań. Jeśli nie planujesz tego typu usług, nie ma powodu, aby dodatkowo nadwyrężać budżet nowopowstałego biznesu. 

Niezbędnym wyposażeniem pralni są także różnego rodzaju akcesoria do przechowywania ubrań, ich transportu, odpowiedniego sortowania itd. Oczywiście jeśli zamierzasz otworzyć małą pralnię dla mieszkańców kilku najbliższych osiedli, wystarczy ci kilka podstawowych pudeł i wieszaków. Jeśli jednak masz w planach otwarcie dużej pralni, musisz pamiętać, że sprawna organizacja pracy w takim miejscu to podstawa. Wieszaków, różnego rodzaju pojemników do sortowania czy wózków pralniczych ze stali nierdzewnej będziesz potrzebować znacznie więcej. 

Nie można zapominać także o środkach chemicznych. Są one bowiem nie mniej ważne od samych urządzeń. Pamiętaj, że tutaj po raz kolejny zbytnia oszczędność może się obrócić przeciwko tobie, dlatego lepiej postaw na sprawdzone, dobrej jakości detergenty, które nie tylko nie zniszczą ubrań, ale zadbają o ich jak najlepszy wygląd. Ubranie odebrane z pralni powinno wyglądać jak nowe i niemałą rolę w tym efekcie odbierają właśnie prawidłowo dobrane detergenty. 

Gdzie kupić wyposażenie do pralni?


Pralnia to biznes, który wymaga profesjonalnego sprzętu. Nawet przy niewielkim biznesie potrzebujesz zaawansowanego sprzętu przeznaczonego do profesjonalnego użytku. Wyposażenia do pralni nie kupisz więc w zwykłym sklepie AGD. Najlepiej nie kupować go także od dostawców, których nie jesteś pewien. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup albo bezpośrednio od producenta przemysłowych pralek, suszarek czy urządzeń do prasowania, natomiast to nie zawsze jest możliwe, a jednocześnie wymaga często zakupów w kilku różnych miejscach. Z pomocą przychodzą specjalistyczne sklepy branżowe z wyposażeniem pralni, które oferują sprzęt sprawdzonych producentów zgromadzony w jednym miejscu. Dzięki temu możesz z powodzeniem zrobić kompleksowe zakupy, a jednocześnie masz pewność, że kupujesz sprzęt dobrej klasy. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena