We współczesnym biznesie coraz trudniej poradzić sobie bez dobrego systemu CRM. Narzędzie pozwala wygodnie i znacznie szybciej kontrolować niemal wszystkie procesy dziejące się w organizacji. Na jakie najważniejsze kwestie zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie oprogramowanie?

Data dodania: 2020-08-20

Wyświetleń: 782

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybór najlepszego CRM – najważniejsze kwestie

Uniwersalne zastosowanie

Pierwszą z nich jest uniwersalne zastosowanie. Zarządzanie relacjami z klientami, od którego pochodzi nazwa tego typu oprogramowania, to nie wszystko. Dobra platforma CRM, poza serwisem klienta i sprzedażą, wspiera również marketing, wykorzystanie danych oraz obieg informacji wewnątrz firmy. Uniwersalność systemów CRM polega także na tym, że często są dostępne w chmurze i upoważnieni użytkownicy mogą korzystać z zasobów firmy z dowolnego miejsca na świecie i w dowolnym czasie. Wystarczy dostęp do internetu i urządzenie mobilne.

Skalowalne rozwiązania

Nowoczesna platforma CRM powinna być skalowalna. Oznacza to przydatność zarówno w małych, jak i dużych organizacjach, a także dostosowywanie systemu do aktualnych potrzeb firmy. Z tą kwestią nierozerwalnie związany jest też budżet, który odgrywa dużą rolę zwłaszcza w przypadku mniejszych klientów. Na ich potrzeby odpowiada model szybkiego wdrożenia, czyli opartego o ściśle określony budżet i gotowe, w pełni funkcjonalne rozwiązania. Takie wdrożenia na polskim rynku oferuje firma Craftware – dostawca Platformy Salesforce CRM.

Rozwój oprogramowania wraz z rozwojem organizacji

Nie oznacza to jednak, że platforma nie może rosnąć wraz z organizacją. Potrzeby i cele biznesowe zmieniają się w czasie. Zamiast wymieniać oprogramowanie, wystarczy je rozbudować o dodatkowe narzędzia i funkcje. W przypadku wspomnianej Platformy Salesforce szereg narzędzi, w tym również darmowych dostępnych jest w bibliotece aplikacji – AppExchange.

Pozytywne doświadczenia dotychczasowych użytkowników

Wybierając najbardziej optymalną platformę CRM, warto zwrócić uwagę na doświadczenia dotychczasowych użytkowników. Salesforce CRM jest obecnie najczęściej wybieranym tego typu narzędziem na świecie. Użytkownicy platformy osiągają wzrost efektywności sprzedaży, wynoszący średnio 34%, satysfakcję klienta wyższą o 45%, a także wzrost zaangażowania pracowników na poziomie 48%.

Więcej informacji na temat systemów CRM można znaleźć pod adresem:

https://craftware.pl/dlaczego-salesforce/.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena