Niewielkie biuro, czy duża firma. Magazyn, obiekt sportowy, sklep, hotel czy galeria handlowa. Praktycznie każdy potrzebuje firmy sprzątającej. Profesjonalne sprzątanie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, środków czyszczących, środków higieny i ochrony zdrowia. Oczywiście można próbować sprzątania bez pomocy zewnętrznej firmy sprzątającej. 

Data dodania: 2020-06-24

Wyświetleń: 604

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Firma sprzątająca  - jak wybrać właściwą?

Na pewno warto przeprowadzić kalkulację, czy warto w tym celu zatrudniać dodatkowych pracowników, inwestować w kosztowny sprzęt, który nie będzie przez większość czasu wykorzystywany. Poza tym i tak istnieją usługi, które muszą, nawet ze względu na bezpieczeństwo być wykonane przez specjalnie przeszkolone osoby. Żeby wybrać odpowiednią firmę sprzątającą należy przeanalizować własne potrzeby i dokonać kalkulacji co można zrobić na własną rękę, a co powierzyć specjalistom. Najlepiej wybrać jedną, świadczącą kompleksowe usługi firmę sprzątającą , posiadającą odpowiednie certyfikaty i zezwolenia oraz ubezpieczoną w zakresie wykonywanych czynności.

Jakie usługi może wykonać firma sprzątająca?

Najprostszą z usług jest sprzątanie wnętrz – łącznie z praniem wykładzin i myciem okien. Kolejne to sprzątanie na zewnątrz – utrzymanie czystości wokół budynku, zbieranie i segregowanie śmieci, czyszczenie chodników, kostki brukowej, parkingów itp.

Do specjalnych usług należą prace na wysokości z wykorzystaniem sprzętu alpinistycznego – mycie elewacji budynków, mycie okien na zewnątrz, sprzątanie i odśnieżanie dachów. Utrzymanie porządku na terenach zielonych. Sprzątanie po przeprowadzonych remontach i pracach budowlanych. Odśnieżanie dróg dojazdowych schodów, podjazdów i chodników. Szczególnie ważne w okresie epidemii kompleksowe dezynfekowanie i ozonowanie pomieszczeń z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Wszystkie te usługi świadczy firma Green Point z Warszawy, a szczegóły można znaleźć pod adresem www.greenpointpp.pl

Jak skorzystać z usług firmy sprzątającej?

Należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, następnie zwrócić się do firmy sprzątającej o ofertę. Oprócz zakresu działania warto określić wymaganą częstotliwość, a także czas i porę sprzątania obiektu. Ważne jest, żeby czynności uciążliwe dla codziennej działalności obiektu przeprowadzane były poza godzinami pracy – na przykład w nocy. Firmę sprzątającą warto poprosić również o doradztwo i zaopatrzenie w niezbędne środki czystości i higieny. Celny wybór firmy sprzątającej to oszczędność czasu i kosztów, zadbanie o właściwy wizerunek firmy a także spełnienie norm bezpieczeństwa i higieny pracy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena