Chociaż Polacy uznawani są za naród nie tylko gościnny, ale i lubiący porządek, trzeba przyznać, że sprzątanie przysparza nam mnóstwo problemów i niespecjalnie lubimy realizować tego rodzaju czynności. Dzisiaj na szczęście nie musimy sprzątać samodzielnie i dotyczy to nie tylko przestrzeni biurowych. Nasze domy z chęcią posprząta profesjonalna firma. Jak często decydujemy się na tego rodzaju współpracę? Szczegóły znajdziesz poniżej.

Data dodania: 2021-12-27

Wyświetleń: 371

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Usługi firm sprzątających coraz popularniejsze

Sprzątanie według Polaków

Tylko w 30% gospodarstw domowych podłoga jest myta codziennie. Najczęściej porządki realizujemy średnio raz w tygodniu, a tzw. generalne sprzątanie robimy kilka razy w roku, zwykle w okolicach świąt albo w wakacje.

Polacy najbardziej nie lubią myć okien. Problemem jest dla nas również wycieranie kurzu oraz zmywanie naczyń i prasowanie. To właśnie takie czynności chętnie powierzamy innym. Cieszy fakt, że coraz częściej stawiamy na nowoczesne sprzęty, które wyręczają nas w licznych pracach porządkowych albo pozwalają realizować je łatwiej i szybciej. Samojeżdżące, automatyczne odkurzacze, zmywarki, żelazka parowe, profesjonalne mopy ze spryskiwaczem, myjki, to tylko niektóre akcesoria, które znajdują się w nowoczesnych domach. Większość tego rodzaju akcesoriów znaleźć można na sklep.york.pl. Możesz mieć pewność, że wybierając sprzęt najlepszej jakości, sprzątanie pójdzie Ci znacznie sprawniej i uzyskasz o wiele lepszy efekt. Jeśli wciąż sprzątanie będzie sprawiać ci kłopot, zawsze możesz poprosić o pomoc profesjonalną firmę.

Zadania firmy sprzątającej

Nie ulega wątpliwości, że firmy sprzątające zatrudniane są do tych najcięższych prac. Trzeba też zaznaczyć, że niektóre czynności, jak mycie okien na wysokości może być realizowane tylko przez specjalistów z odpowiednimi uprawnieniami. Właśnie dlatego współpraca z firmą sprzątającą jest niejednokrotnie koniecznością.

Jak pracują tego rodzaju fachowcy? Najczęściej ustalany jest indywidualny harmonogram realizowania poszczególnych czynności sprzątających. To klient określa, jak często mają odbywać się prace porządkowe i jak dokładnie mają przebiegać.

Co jeszcze zyskuje klient? Przede wszystkim profesjonalną obsługę. To firma porządkowa zatrudnia ekspertów od sprzątania i posiada niezbędny, najlepszej jakości sprzęt oraz preparaty myjące. Dzięki nim usuwane mogą być wszelkie zabrudzenia.

Warto pamiętać, że to firma sprzątająca oferuje usługi dezynfekujące. Samodzielnie nie zawsze udaje się zwalczyć nie tylko brud, ale również wirusy, bakterie czy roztocza. To istotna kwestia, biorąc pod uwagę wciąż rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa.

Wylicza się, że dzisiaj z usług firm sprzątających korzysta już 70% przedsiębiorstw, a wyjątkiem jest zatrudnianie sprzątaczek na etat. Współpraca z firmami porządkowymi w ramach usług sprzątających w nieruchomościach prywatnych jest nieco mniej powszechna, ale trzeba przyznać, że cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chęć korzystania z tego rodzaju usług potwierdza nawet połowa gospodarstw domowych.

fot. materiały prasowe

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena