Biuro typu open space to pomysł liczący sobie już ponad 100 lat. Zdążyliśmy się przyzwyczaić do dużych biurowych przestrzeni. Mało kto tęskni za podziałem na mikroskopijne pokoje, do których wchodzi się z długich ciemnych korytarzy z burą wykładziną dywanową na podłodze. 

Data dodania: 2020-06-04

Wyświetleń: 695

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Lada do biura open space - jaka najlepsza?

Jak każda przestrzeń biurowa, także i open space ma swoje wady. Niektórzy pracownicy niekomfortowo czują się pod obstrzałem wzroku wielu osób, przeszkadza im nadmiar dźwięków czy brak prywatności. Z drugiej strony, taka otwarta, dobrze doświetlona przestrzeń biurowa to możliwość współpracy, czy maksymalnie ekonomicznego i ergonomicznego zagospodarowania dostępnego metrażu. Warto więc tak zaprojektować open space, żeby wykorzystać wszystkie walory tego miejsca i stworzyć pracownikom maksymalnie przyjazną strefę pracy i wypoczynku.

 

Jak dobrze zaprojektować open space

Kluczowym elementem wystroju każdej otwartej przestrzeni biurowej pozostają biurka i blaty robocze, w tym tzw. hot-desk czyli stanowiska pracy nieprzypisane do konkretnego pracownika. Biurka najczęściej zestawia się w klastry, czyli  składające się z 2 do 4 biurek stanowiska pracy, w których pracownicy siedzą zwróceni twarzami do siebie. W takim układzie najlepiej pracuje się zespołom przypisanym do jednego projektu. Obok wszelkiego rodzaju blatów roboczych przeznaczonych do wykonywania codziennych rutynowych zadań, w open space powinna znaleźć się także lada recepcyjna, pełniąca funkcję punktu konsultacyjnego czy bramki dla gości z zewnątrz.

 


Dobrze zaprojektowana open space to najczęściej wybierany model aranżacji dużych przestrzeni biurowych. Recepcja, pokoje menedżerów, sala konferencyjna czy mniejsze sale do przyjmowania gości powinny znajdować się na froncie open space’u. Zapobiega to przemieszczaniu się gości, klientów i kontrahentów po terenie przeznaczonym do żmudnej codziennej pracy.

 

Nowoczesna lada recepcyjna w dużej przestrzeni biurowej

Umeblowanie otwartej przestrzeni biurowej wymaga szczególnej precyzji i zmysłu estetycznego. Także lada recepcyjna powinna wpisywać się w aranżację całości i być wizytówką firmy. Lada powinna być zrobiona na wymiar. Choć ogólna zasada głosi, że lady recepcyjne nie mogą być zbyt duże w stosunku do pomieszczenia, bo będą dodatkowo pomniejszały przestrzeń, w open space sprawdzają się właśnie większe modele. Ważne jednak, żeby lada nie była zbyt wysoka, bo może to utrudniać kontakt z recepcjonist(k)ą.

W dużych pomieszczeniach sprawdzają się nie tylko pojedyncze lady, ale także lady modułowe. Pozwalają one na skonfigurowanie ergonomicznego miejsca dla kilku pracowników tak, aby sobie wzajemnie nie przeszkadzali.

Lada recepcyjna w dużej, designersko zaprojektowanej przestrzeni biurowej powinna być tak samo funkcjonalna i atrakcyjna wizualnie jak wszystkie pozostałe blaty robocze. Tylko wtedy aranżacja pomieszczenia jest spójna i korzystnie wpływa na samopoczucie pracowników oraz ich gości. Wykorzystanie nowoczesnych trendów wzorniczych, atrakcyjnych materiałów oraz dostosowanie lady recepcyjnej na wymiar do potrzeb konkretnego biura to gwarancja nowoczesnego wystroju.

Potrzebujesz lady recepcyjnej na wymiar? Zapraszamy na stronę https://ladyrecepcyjne.com.pl/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena