Zdaniem biologa z Kazachstanu, Timura Bajsalowa, obcy śledzą nas oczyma kotów… i są szpiegami Reptilian. Koty, jako jedyne stworzenia na ziemi, maja oczy zmieniające się na kształt oczu gadów.

Data dodania: 2020-04-10

Wyświetleń: 1234

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oczy kota oczyma gada?

Co tak naprawdę wiemy o kotach? Są stworzeniami domowymi, które łatwo przywiązują się do swojego pana, łowią myszy, a czasem podobno leczą, chociaż bywają niesforne, złośliwe...

 W jednej z teorii kot domowy miałby wywodzić się z Nubii, krainy historycznej w południowym Egipcie i północnym Sudanie. Inna teoria jest bardzo podobna i także nawiązuje do Egiptu, do faraona Echnatona — faraona-kosmity. Czy Echnaton był kosmitą, czy nie, nie będę tego rozważał.

W Europie domowym zwierzęciem służącym do łowienia myszy używano łasicy lub jeża, a miejscami psa rasy York. Koty pojawiły się stosunkowo niedawno, co zdaje się potwierdzać nawet archeologia, gdyż szkieletów kocich nie znaleziono na wykopaliskach, podczas odkrywania dawnych kultur.

Koty także kierują się pewnymi zasadami, bo kot, podobno, aby ukazać szacunek dla właściciela, potrafi przynieść mu żywą mysz. Koty bywają oddane ludziom niemalże tak jak psy, a zdarzyło się, że kota nawet zamknięto w trumnie ze zmarłym, gdyż kot nie chciał opuścić swojego pana.

Dlaczego kot zmienia oczy w oczy gada? Opnie na ten temat są bardzo podzielone. Dawniej uważano, że koty nie widzą kolorów, a dziś już ta teoria została obalona. Mówi się, że zwężenie siatkówki sprawia, że zwiększa się kąt widzenia. Także trzecia powieka zwana: migotką, wyróżnia kocie oczy.

 Jak bardzo zatem może być prawdziwa teoria badacza z Kazachstanu? Czy koty służą Reptilianom? W Internecie możemy znaleźć informacje, że Reptilianie są gatunkiem gadów humanoidalnych, fikcyjnym, nie istnieją.

Wiele dziedzin w życiu powstało w fantastyce. Łódź podwodna, lot na księżyc… Czy Reptilianie istnieją naprawdę? Czy, jeżeli istnieją, koty im służą? Jak? Poco? I dlaczego? — te pytania możemy zostawić na później lub wcale się nad nimi nie zastanawiać. Możemy także przyjąć tę teorię za fakt i oddać się pasji odkrywania fantastycznej rzeczywistości, tylko do czego doprowadzi takie działanie?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena