Jeśli ktoś nie chce przyjść do Sunderlandu, to OK. Ale jesli nie chce przejść do Sunderlandu, ponieważ jego żona chce chodzić na zakupy w Londynie, to jest przykre...

Data dodania: 2011-02-14

Wyświetleń: 1692

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

O co chodzi? Nie od dziś wiadomo, że znani mężczyźni przyciągają piękne kobiety, a to, że przy gwiazdach piłkarskich kręcą się niebagatelnej urody niewiasty jest niemalże naturalne. Rokrocznie stadiony poznają nowych idoli, młodych piłkarzy rokujących wielkie kariery i o ile eksperci oklaskują ich umiejętności, tak znaczna część kobiecej publiczności przyklaskuje urodzie młodych perspektywistycznych zawodników.

Znajomość, a właściwie samo nawiązanie jej ze znanym piłkarzem daje szansę by poczuć smak sławy, zwrócić na siebie uwagę i wybić ponad przeciętność. Z drugiej strony, gwiazdy piłkarskie jakoś specjalnie tych fanek nie odganiają, bo przecież nie ma nic lepszego niż duża próba losowa, zwiększająca prawdopodobieństwo trafienia "perełki".  I tak powstał termin WAG's, czyli w rozwinięciu "Wifes and Girlfriends" - "żony i kochanki".

Kto storzył Wag's?

Właściwie stworzyły się same, ale nazwę nadały im brytyjske tabloidy lubujące się w historiach o tematyce w kategorii "po treningu". Początek powszechnego stosowania tego terminu miał miejsce podczas niemieckiego mundialu w 2006 roku, wcześniej były to sporadyczne przypadki. Dziś media śledzą poczynania partnerek sławnych "grajków" z niemalże takim samym zaangażowaniem jak w stosunku do samych gwiazdorów. A ich wpływ na popkulturę zdaje się wręcz upominać o uwagę.

Przykład? Pierwszy z brzegu..

Wszystko zaczęło się w latach '90 tych, kiedy to młody chłopak z przedmieść Manchesteru rozpoczynał swoją piłkarską przygodę, która w ciągu kilku lat miała dać mu setki milionów dochodu, sławę na całym świecie i status ikony stylu. A na imię miał David.. Związek Beckhama z Victorią Adams, znaną w świecie muzyki jako "Posh Spice", członkinią Spice Girls, osiągnął poziom zainteresowania jaki dla ówczesnych celebrytów był niewyobrażalny. Od tej pory życie Beckhamów stało się tematem z topu portali plotkarskich, kolorowych gazet i "babskich" dyskusji w kawiarniach, a zwieńczeniem kreacji Victorii na królową WAG's było nadanie jej tegoż tytułu właśnie podczas mundialu w Niemczech, gdzie oklaskiwała wyczyny męża.

Baden- Baden

To niemiecki kurort, który gościł reprezentację narodową Anglii i stał się sceną dla spotkań gwiazdorów ze swoimi wybrankiami w trakcie mistrzostw, sceną, która niestety przyćmiła tą właściwą- stadiony.. Mimo ambitnych deklaracji anglicy pożegnali się turniejem już w 1/8 finału ulegając gospodarzom- Niemcom. Ale nie to było problemem samym w sobie, śmiem twierdzić, że bardziej ugodził w serca kibiców bezbarwny styl drużyny niż sam wynik ostatniego meczu.

"Oni zapomnieli o grze, ich głód przeszedł na Rolexy, samochody, posiadłości. Nie mają już motywacji do ciężkiej pracy!" - najlepiej opisujące zjawisko słowa człowieka z wewnątrz środowiska, Roya Kean'a, kolegi klubowego Beckhama.

Mimo, że Beckahmowie wciąż są tematem o dużej częstotliwości wyświetleń w internecie i źródłem dochodów niejednego brukowca, to zaczyna przybywać im konkurencji. Cheryl Cole.. jeszcze rok temu szczęśliwa żona angielskiego reprezentacyjnego obrońcy Ashley, prywatnie znana piosenkarka. Coleen Rooney.. żona Wayne Rooneya, zdradzana z prostytutką podczas, gdy była w ciąży.. Czy może Vannesa Perroncel, która dała sie uwieść, bądź uwiodła, kolegę byłego męża (Wayne Bridge'a), piłkarza Chelsea John'a Terrego. WAG's nie mają łatwego życia, ale to jest chyba cena popularności. Poza tym Terry też musiał odcierpieć swoje, bo w chwili romansu miał przecież żonę, matkę jego bliźniaków.

Na kanwie WAG's powstały nowe akronimy

To kilka z nich, będących jedynie dowodem na ekspansję zjawiska..

CHAPS - Celebrites Husbands And Partners - sławni mężowie i partnerzy

HABs - Husbands and Boyfiriends - męzowie i chłopaki tenisistek Wimbledonu

MAGs - Mothers and Girfriends - matki i dziewczyny

RAGs- Royals and Girfriends - książęta i dziewczyny

A więc nawet relacje królewskie doczekały się swoistej, wymownej i chyba negatywnie kojarzonej nazwy. Tu mowa oczywiście o księciu Harrym i Wlliamie z Brytyjskiego dworu królewskiego.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena