Lifestyle, Outfit, Fashion - angielskie słówka wplatane do polskich blogów dlaczego ? Co zrobić, żeby znaleźć się na szczycie wyszukiwarki google ? Mój skromny faworyt. Gdzie zacząć blogować ? Śieciówki czy second handy ?

Data dodania: 2016-06-24

Wyświetleń: 741

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone

Przeglądając fora internetowe poświęcone blogowaniu, głównie o tematyce modowej, życiowej znalazłam powtarzające się pytania dotyczące wplatania angielskich wyrazów na polskich blogach. Wiele osób pyta się czy to błąd jakiegoś tłumacza w systemie zarządzającym treścią, czy może jest to robione z pełną świadomością. Otóż jest to celowe, sporo osób wplata angielskie wyrazy takie właśnie jak Lifestyle, outfit, fashion tylko po to, żeby zaistnieć w google, ale robią to też często blogerze ze względów czysto stylistycznych. Jest to takie dzisiejsze "must have", może to być także odbierane jako chęć przykucia uwagi osób spoza granic naszego Państwa, zwłaszcza tych nieznających języka polskiego.

Szczyty są nasze.

Jest to ciężki kawałek chleba, nie da się tak łatwo przejść z ostatniego miejsca do pierwszej dziesiątki wyszukiwań google. Można to zrobić mając stronę dostatecznie długo bądź udać się do firmy zajmującej się pozycjonowaniem w internecie, jednak będzie to dość kosztowne. Tak naprawdę to blog musi być interesujący, musi przykuwać uwagę czytelników, nie ma na to żadnej reguły. Liczy się tematyka, umiejętność pisania, dotarcie do innych osób. Dziś najważniejsze są media społecznościowe, czyli facebook, twitter, youtube i inne portale społecznościowe, które umożliwiają nam dotarcie do większej grupy osób.

Można robić coś na siłę, mieć sporo odwiedzin, ale nie czerpać z tego przyjemności, co szybko może się przyczynić do zakończenia naszej przygody z blogiem. Na początek trzeba obrać sobie własną ścieżkę i obierać nowe cele, które z czasem będą wykonywane i zastępowane nowymi.

Gdzie blogować ?

Osobiście pisałam na bloggerze i wordpressie. Wydaje mi się, że odpowiedź jest prosta. Zacznij od blogspota, ogarniesz temat, będziesz chciał/a się rozwijać to przejdź na wordpressa, jest tam o wiele więcej możliwości, jeśli dodatkowo jesteś obeznany / obeznana na temat HTML / CSS / PHP może stworzyć swój szablon bądź swoją pluginy, które pomogą w usprawnianiu bloga. Dodatkowo w wordpressie dostępne są różnego rodzaju wtyczki poprawiające naszą widoczność w sieci, co jest dużym plusem dla tych, którzy o pozycjonowaniu nie mają pojęcia.

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone
0 Ocena