Księgowość online zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców w Polsce. Czy taki rodzaj usług, może pomóc również i Twojej firmie?

Data dodania: 2018-12-24

Wyświetleń: 481

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy warto skorzystać z biura rachunkowego online?

pomóc również i Twojej firmie?

Prowadzenie biznesu to ciężki kawałek chleba – oprócz wykonywania obowiązków związanych stricte z zarabianiem i rozwojem swojej działalności, trzeba również pamiętać o papierkowej robocie. Ustawodawca narzuca między innymi obowiązkiem poprawnego prowadzenia księgowości firmy, która nie należy do prostych.

Może więc warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług biura rachunkowego, aby utrzymało porządek w firmowych papierach i zmniejszyło poziom stresu przy ewentualnej kontroli skarbowej?

Dla większości osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z biznesem i zakładają swoją pierwszą firmę, prowadzenie księgowości może nie wydawać się aż tak trudne. Przy małej liczbie dokumentów księgowych wypełnienie Książki Przychodów i Rozchodów czy poszczególnych ewidencji VAT wydaje się być dość szybkim i niezbyt skomplikowanym procesem.

Jednak wraz z rozwojem firmy nie tylko zwiększa się przychód i liczba kontrahentów, ale również rośnie sterta dokumentacji, którą trzeba się zająć. W obliczu czasu przeciekającego o palce bardzo łatwo o pomyłkę, która może kosztować naprawdę wiele – łącznie z karami ze strony Urzędu Skarbowego. Warto więc jak najwcześniej pomyśleć o osobie lub firmie, która ściągnie z barków ten przykry obowiązek.

E-księgowość dla firmy?

Wraz z rozwojem firmy, rozwija się również sama księgowość, zwłaszcza jeśli ktoś ma kontrahentów z zagranicy, sprzedaje nietypowy towar lub po prostu importuje usługi spoza terenu Unii Europejskiej - wiele tego typu czynności powinno być potraktowanych w inny sposób z księgowego punktu widzenia.

Oczywiście każdy może na własną rękę próbować zgłębiać meandry ustaw o podatkach oraz innych przepisów skarbowych, ale o wiele łatwiejszą i bezpieczniejszą metodą jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się księgowaniem.

Z taką pomocą można nie tylko zapomnieć o wypełnianiu papierów i zaoszczędzić sporo czasu, ale również odetchnąć głęboko w przypadku ewentualnej kontroli.

Za wszelkiego rodzaju błędy księgowe właściciel firmy odpowiada przed Urzędem Skarbowym – może więc zostać ukarany w przypadku niezgodności lub zaniedbania. Biura rachunkowe, które prowadzą księgowe (bądź w których przedstawiciele tego zawodu są zatrudniani), zazwyczaj biorą na siebie odpowiedzialność za popełnione błędy, co wpisane jest w umowy z nimi.

Dzięki temu jeśli właściciel firmy nie zaniedba obowiązku terminowego dostarczenia potrzebnych dokumentów, może spać spokojnie. Jest to niewątpliwie jeden z bardziej istotnych powodów, które mogą przemawiać za skorzystaniem z usług firm prowadzących księgowość online.

Księgowość online - podsumowanie

Jak widać jest sporo powodów (i to dość istotnych), które przemawiają na korzyść wynajęcia e-biura rachunkowego. Więcej czasu na prowadzenie biznesu, porządek w dokumentacji księgowej, odpowiedzialność za błędy po stronie biura księgowego, profesjonalna opieka osób, które na co dzień zajmują się tymi zagadnieniami.

Przy sporej ilości ofert i konkurencyjnych cenach, które można obserwować obecnie na rynku, skorzystanie z usług księgowych staje się czymś wręcz normalnym i oczywistym. Warto więc poważnie zastanowić się, czy na pewno jest sens samodzielnego prowadzenia księgowości we własnej firmie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena