Ciekawą propozycją do oświetlania biur są panele LED. Bardzo często wymieniane są lampy, w których instalowano świetlówki T8 na nowoczesne i niezawodne panele LED.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2018-08-07

Wyświetleń: 285

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

ARTYKUŁ

0głosów
 
 
 
Czym jest panel LED?
 
 
Panele w odróżnieniu od lamp, żarówek i innego typu oświetlenia charakteryzują się niską wysokością. Takie oświetlenie kształtem przypomina płytę chodnikową. Panele LED mają stosunkowo dużą szerokość i długość w porównaniu do jej wysokości. Oczywiście oświetlenie to nie tylko czworokąty, ale o tym później.
 
 
Najbardziej ekonomiczne.
 
 
Obecnie oświetlenie LED nie ma sobie równych. Praktycznie nie ma konkurencji. Niektóre lampy wyładowcze o dużej mocy, posiadają podobny strumień świetlny (ilość lumenów emitowanego światła), jednakże lampy LED są coraz bardziej udoskonalane, więc i one zostaną wkrótce wyparte. Nic więc dziwnego, że panele LED z powodzeniem wypierają świetlówki T8.
 
 
Do biura tylko oświetlenie LED.
 
 
W biurach często montowane są sufity podwieszane. Jest to lekka konstrukcja, która umożliwia szybki i łatwy montaż i demontaż lamp. W biurach najczęściej stosuje się lampy o wymiarach 600 mm X 600 mm, umieszcza się w nich najczęściej świetlówki T8. Jest to dobre rozwiązanie, światło jest rozpraszane na dużej powierzchni. Niestety ten sposób nie jest ekonomiczny. Tańsze w eksploatacji, są jednak panele LED. Emitują podobne strumienie świetlne, a jednocześnie, nie pobierają aż tyle energii.
 

 

 
 
 
„Korytarze pionowe i poziome"
 
 
 

 

 

 

 
 
 
Biura to przecież nie tylko pomieszczenia, gdzie się pracuje, to również korytarze, archiwa, pomieszczenia socjalne. W takich pomieszczeniach warto stosować również oświetlenie LED. Ten typ oświetlenie jest bezkonkurencyjny więc po co przepłacać? Można w tych pomieszczeniach stosować nieco mniejsze oświetlenia. Ciekawą propozycją są okrągłe panele LED. Znakomicie sprawdzają się na korytarzach. Emitują jasne i mocne światło, a jednocześnie są bardziej ekonomiczne od świetlówek.
 
 
Do tańca i do różańca.
 
 
Panele LED nie są przeznaczone jedynie dla powierzchni biurowych. Znakomicie nadają się do montażu w prywatnych mieszkaniach. Panel LED 600 mm X 600 mm zamontowany w aluminiowej skrzyni sprawia, że pomieszczenia wyglądają interesująco. Również okrągłe panele, nadają się znakomicie do pomieszczeń. Można je z powodzeniem montować bezpośrednio do sufitu na przykład garderoby.
 
 
Czy starczy nam wyobraźni?
 
Panele LED
 
 
Panele LED to znakomite urządzenia, emitują dużo światła, a przy tym posiadają niewielką wysokość. Można montować je na przykład w pomieszczeniach o niskich stropach, gdzie potrzebujemy dużo światła. Można je montować w biurach, domach, garażach. Jedynie co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Wniosek jest prosty, jeżeli chcesz mieć tanie i mocne oświetlenie, wybierz panele LED.
 

 

Licencja: Creative Commons