Sypialnia kojarzy nam się z relaksem. Aranżując wystrój tego pomieszczenia, poświęcamy na to wiele uwagi. Oświetlenie buduje nastrój.

Data dodania: 2018-08-12

Wyświetleń: 588

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jaki rodzaj oświetlenie wybrać?
 
 
Oświetlenie jest bardzo ważne w życiu człowieka. Gdy pracujemy, potrzebujemy jasnego i mocnego oświetlenia. W momentach, gdy odpoczywamy, wolimy przyciemnione światło. Romantyczne chwile również wolimy spędzać w przyciemnionym oświetleniu. Dlatego duża ilość ludzi wybiera oświetlenie, które można przyciemniać. Więc to samo oświetlenie, może pomóc w pracy, jak i przy odpoczynku.
 
 
 
 
 
Lampy żarowe, świetlówki energooszczędne a może oświetlenie LED?
 
 
Obecnie najbardziej ekonomicznym oświetleniem jest oświetlenie LED. Największy strumień świetlny w stosunku do mocy jest w lampach LED (W tego typu oświetleniu wykorzystuje się diody elektroluminescencyjne, czyli tak zwane diody LED). Strumień świetlny emitowany z tradycyjnych lamp żarowych (czyli żarówek) wynosi około 13 lumenów z mocy 1 W, w oświetleniu LED współczynnik ten wynosi od 70 lumenów nawet do 150 lumenów z mocy 1 W. Lampy LED to przyszłość i w obecnej chwili nic tego nie zmieni.
 
 
 
 
 
Panele LED do sypialni?
 
 
Panele LED kojarzą się z oświetlaniem pomieszczeń biurowych. Wszyscy kojarzymy lampy umieszczane na sufitach podwieszanych w biurach. Najczęściej takie panele mają rozmiary 600 mm X 600 mm. Obecnie coraz częściej spotyka się w biurach panele LED, ale w większości niestety są jeszcze lampy, w których są świetlówki T8. Pytanie jednak jest takie: Czy panele LED możemy wykorzystać w sypialni?
 
 
Wyobraźnia pozwala na wszystko.
 
 
Czy wyobrażacie sobie panel LED montowany w sypialni? Pomysł wydaje się trochę dziwny. Nikt przecież nie buduje sobie typowego sufitu podwieszanego i to w sypialni. Warto jednak wiedzieć, że panele LED niekoniecznie trzeba montować na sufitach podwieszanych. Tego typu oświetlenie można przymocować bezpośrednio do sufitu. Sam panel LED niestety nie nadaje się do bezpośredniego montażu, aby to zrobić, będziemy jeszcze potrzebować skrzyni aluminiowej.
 
Jak zamontować panel
 
 
Sypialnia to nie biuro. Polecam zatem wybrać niską skrzynię aluminiową. Gdy wysokość skrzynki jest niewielka, lampa prezentuje się bardzo dobrze. Polecam też, aby samą lampę ułożyć nieco inaczej niż w biurach. Lampa wygląda ładnie, gdy wierzchołki jej skierowane są do ścian. Innymi słowy, boki lampy nie są ułożone równolegle w stosunku do ścian. Całość prezentuje się bardzo ładnie.
 
panele LED 40 W
 
 
Nie zapomnijmy jednak o ściemnianiu oświetlenia.
 
 
 
 
 
Czy w takich panelach LED można sterować, natężenie spytała? Istnieją takie panele, w których można to robić, najczęściej spotykane modele to panele LED 40 W. Warto zapytać sprzedawców, czy ten typ oświetlenia posiadają.
 
oswietlenie LED
 
 
 
Rynek oferuje wiele różnego rodzaju oświetlenia. Pomysł montażu paneli LED w sypialni jest ciekawy i nowatorski. Osoby, które lubią szokować, powinny zastanowić się nad tym pomysłem. Możesz mieć nowoczesne wnętrze, a jednocześnie nie rezygnować z regulacji oświetlenia.
 
 
Licencja: Creative Commons