Kobiety chcą pięknie wyglądać. Starają się dbać między innymi o skórę, włosy i paznokcie. Bardzo popularne wśród pań są tak zwane paznokcie hybrydowe. Bardzo często, aby usprawnić cały proces stosuje się lampy UV. Czy sprzęt taki jest bezpieczny dla zdrowia?

Data dodania: 2018-11-10

Wyświetleń: 313

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Ryzyk fizyk.


Coraz częściej słyszy się o rakotwórczym działaniu promieni UV. Zagrożenie nie kończy się jedynie w solariach, coraz częściej wspomina się o zagrożeniu paznokci w salonach kosmetycznych. Naświetlanie promieniami UV może powodować powstanie czerniaka. Warto sprawdzić, czy sprzęt w salonach kosmetycznych jest dobrej jakości.

 

 

Are you ready na ledy?

 

 

Jak podają Fakty z 07.11.2018, być może oświetlenie LED nie niesie z sobą takiego zagrożenia jak tradycyjne oświetlenie UV. Byłby to kolejny plus na rzecz oświetlenia LED. Pani, która wypowiadała się w tym programie, stwierdziła, że oświetlenie LED UV jest bezpieczniejsze, bo emituje inną falę. Nie do końca wypada się z nią zgodzić, bo fala UV to fala UV niezależnie od tego, co jest źródłem światła.

 

 

Oświetlenie LED to przyszłość.

oświetlenie LED
Niezależnie od tego, czy lampy UV, czy lampy UV LED są bezpieczniejsze, oświetlenie LED to przyszłość. Oświetlenie tego typu jest o wiele bardziej wydajne. W porównaniu z tradycyjnym oświetleniem oświetlenie LED jest dziesięć razy bardziej wydajne. Panele LED (na przykład panele LED 40 W) z wykorzystaniem diod elektroluminescencyjnych są bardziej żywotne. Lampy LED oferowane na rynku powinny służyć co najmniej 50 000 godzin, dla porównania tradycyjne oświetlenie to zaledwie 1000 godzin pracy.

 

Brak badań.

 

panele LED 40 W

Niestety nie prowadzi się badań w obecnej chwili nad oświetleniem LED, sprawdzających ich bezpieczeństwo w tym zakresie. Nie można powiedzieć czy oświetlenie UV jest bardziej niebezpieczne niż oświetlenie UV LED. Na razie nie odnotowano ubocznych skutków stosowania oświetlenie LED. Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne, stosowane jest nie tylko w żarówkach, ale także w lapach, panelach czy też taśmach.

 

Licencja: Creative Commons