Profil świetlny LED KOZUS-CR - C0600 jest alternatywą dla wpuszczenia w sufit podwieszany oświetlenia biegnącego wzdłuż linii ściany.  

Data dodania: 2021-05-11

Wyświetleń: 710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Montaż profilu LED KOZUS-CR

Już na samym wstępie warto zaznaczyć że profil ten NIE JEST przeznaczony na profil nośny i choć po zaschnięciu kleju będzie dodatkowo usztywniał konstrukcję z GK i z nią współpracował, to nie należy go traktować jako nośnego elementu konstrukcji, co oznacza że sufit musi być podwieszony stabilnie już wcześniej, a profil świetlny  LED KOZUS-CR jedynie usztywni i zespoli ścianę z sufitem.

Profil LED KOZUS-CR jest wyposażony w „skrzydełka”  montażowe,  do mocowania profilu wykorzystamy wewnętrzną i zewnętrzną stronę tych skrzydełek.

Instrukcja montażu LED KOZUS-CR

  1. Nawiązanie do konstrukcji
    Pierwszym etapem jest wywiercenie w profilu otworu, przez który wypuścimy poprowadzony wcześniej po suficie przewód zasilający. Po wywierceniu otworu wpuszczamy do profilu  KOZUS-CR  przewody zasilające i sam profil wklejamy w miejsce połączenia sufitu z GK ze ścianą tak, by „zamknąć” konstrukcję.
    W tym celu nakładamy klej na wewnętrzne strony skrzydełek, oraz w zagłębienie  na styku profilu ze ścianą i mocujemy profil  LED KOZUS-CR  na styku ściany z sufitem. Teraz mamy czas by nadać kąt prosty tak zamkniętej konstrukcji, zanim zaschnie klej montażowy. Nadmiar kleju wydobywający się poza profil oczywiście usuwamy.

Gdy nasza konstrukcja jest już stabilna wklejamy  paski LED i łączymy je w punktach  lutowniczych z wypuszczonym wcześniej przewodem zasilającym. W tym momencie jeśli wszystko zostało poprawnie podłączone wcześniej profil powinien już działać  i watro przeprowadzić taki test „na sucho” przed rozpoczęciem prac wykończeniowych

Jeśli jesteśmy pewni swoich umiejętności nie ma konieczności przeprowadzania testu „na sucho”  paski LED możemy założyć po ukończeniu prac  wykończeniowych, co jest bezpieczniejsze dla samych pasków LED

  1. Prace montażowo wykończeniowe
    Po zaschnięciu kleju montażowego Profil świetlny  LED KOZUS-CR zamykamy WKŁADKĄ OCHRONNĄ TECH-22 ( dostarczoną wraz z zamówionym profilem )  by do środka profilu nie dostał się gips, grunt czy farba i przechodzimy do prac wykończeniowych


Połączenie „skrzydełek” LED KOZUS-CR  z powierzchnią ściany i sufitu należy zabezpieczyć przed pękaniem naklejając taśmę  przeciwdziałającą takowym pęknięciom i w tym cel zalecamy użyć wersji taśmy „amerykańskiej” full tape , gdyż zwykła siatka, lub flizelina w tym wypadku może być nie wystarczająca.
Po nałożeniu taśmy rozpoczynamy zwykłe prace wykończeniowe czyli  nakładamy szpachlę gipsową, którą po wyschnięciu zgodnie ze sztuba budowlaną zacieramy, gruntujemy oraz malujemy powierzchnię sufitu i ściany na wybrany kolor.
Gdy ukończymy malowanie nacinamy delikatnie nożykiem linię wzdłuż brzegów WKŁADKI OCHRONNEJ TECH-22 i wyciągamy wkładkę.

Istotne uwagi odnośnie montażu listwy led KOZUS-CR

W tym momencie warto zauważyć dwie rzeczy. Raz, że odcinanie warto zrobić gdy farba po malowaniu jest jeszcze delikatnie mokra, co uchroni nas od pękania i odrywania wraz z LISTWĄ OCHRONNĄ TECH-22 pomalowanej powierzchni.
Dwa, warto zachować na przyszłość LISTWĘ OCHRONNĄ TECH-22,  ponieważ możemy z niej skorzystać ponowie, gdy zechcemy zmienić lub odświeżyć kolor ściany i na czas prac odświerzających, ponownie założyć LISTWĘ OCHRONNĄ TECH-22, by uchronić panel świetlny przed zniszczeniem, bez mozolnego i pracochłonnego zabezpieczania malowanej powierzchni .

Ostatnim elementem jest założenie wybranej osłonki świetlnej dla naszego  Panelu Świetlnego LED KOZUS-CR która sprawi że światło  LED uzyska jednolitą rozproszoną i przyjemną dla oka barwę, co stworzy nie tylko niesamowity efekt podświetlenia ściany i sufitu, ale bardzo szybko pomoże zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd a wszystko to w otoczeniu klimatycznego i praktycznego oświetlenia LED KOZUS-CR

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą RESTAN  - illuminations.pl

Dodatkowe informacje odnośnie profili LED i ich zastosowań znajdziesz tutaj RESTAN 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena