Energia słoneczna to potężny i niekończący się potencjał energetyczny. To siła, która napędza wszelkie życie na Ziemi i którą człowiek potrafi już przechwycić, zmagazynować i przekształcić w energię elektryczną. To niezwykle ekologiczne i nieinwazyjne dla naszej planety rozwiązanie, po które powinniśmy sięgać wszyscy.

Data dodania: 2020-04-15

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak czerpać energię ze słońca?

Niekończące się źródło energii

Jeśli nasze Słońce kiedykolwiek zgaśnie, wówczas zgaśnie też życie na Ziemi. Jednak na to- szczęśliwie- jeszcze się długo nie zapowiada, a ta ogromna gwiazda emituje wciąż niesamowite pokłady energii, którą człowiek potrafi wykorzystać. Dziś, wobec coraz bardziej dosadnych sygnałów zachodzącego globalnego ocieplenia, należy sięgać po rozwiązania energetyczne, które nie będą dla naszej planety inwazyjne. Turbiny, wiatraki, lampy solarne - szczególnie te ostatnie, gdyż są dostępne dla każdego gospodarstwa domowego - to przyjazne środowisku i wydajne źródła energii. Energia słoneczna i fotowoltaika, według raportu instytutu Fraunhofer ISE, w 2025 roku będzie najtańszym źródłem energii. To nie tylko dobra wiadomość dla naszych portfeli, ale również dla Ziemi. 

Lampy solarne - ekologiczne rozwiązanie 

Jednym z najprostszych rozwiązań, które można wprowadzić niemal “od ręki” w swoim otoczeniu jest wymiana tradycyjnego oświetlenia zewnętrznego na lampy solarne. Lampy solarne, mogą oświetlać wejście naszego domu lub nasz ogród. Jeśli mieszkamy w małej miejscowości, przy odrobinie aktywistycznego zacięcia, można zaapelować do władz administracyjnych i złożyć wniosek o wymiane tradycyjnych latarnii ulicznych na nowoczesne, solarne, przyjazne środowisku. Wobec kryzysu klimatycznego, którego doświadczamy obecnie, nie ma czasu na półśrodki i zaniedbania. Odnawialne źródła energii to nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie. Energia słoneczna może za darmo oświetlić nasz ogród czy drogę do domu. Panel solarny zamontowany przy lampie, za dnia pochłania energię Słońca, wieczorem zaś oddaje ją w postaci światła. Na rynku dostępne są rozmaite oprawy świetlne wykorzystujące energię solarną. Nowoczesne oświetlenie LED w postaci lamp solarnych może oświetlić ściany domu, garażu czy okoliczny park. 

W trosce o dobro naszej planety i naszą przyszłość musimy postawić na odnawialne źródła energii. Wykorzystanie ich potencjału jest wysoce opłacalne, proste i nieinwazyjne dla Ziemi. Bądźmy świadomi swoich wyborów. Postawmy na zieloną energię. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena