Panele LED to bardzo przydatne urządzenia. Mają niewielką wysokość, ale za to dużą powierzchnię emitującą światło. Tego typu urządzenia stosowane są często w biurach. Czy na pewno jedynie tam?

Data dodania: 2018-09-18

Wyświetleń: 629

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Panel LED


Zapewne większość z nas wie doskonale, co to są panele LED. Niektórzy nazywają je plafonami. Dla tych, co nie wiedzą, krótkie przypomnienie, otóż panel LED to lampa o niewielkiej wysokości. Jej główną zaletą jest to, że posiada dużą powierzchnię, która emituje światło. Grubość takiej lampy w zasadzie nie przekracza 3-4 centymetrów. Najczęściej spotykana szerokość i długość to 60 centymetrów. Istnieją oczywiście inne na przykład 120 centymetrów na 30 centymetrów, ich jednak są zdecydowanie mniej popularne.

 
Dlaczego LED?


Oświetlenie LED to bardzo energooszczędne źródła światła. Wydajność lumenów z jednego wata takiego oświetlenia jest na poziomie od 70 lumenów do 150 lumenów. Gdybyśmy chcieli porównać tradycyjne oświetlenie takie jak lampy żarowe, współczynniki ten wyniósłby około 13 lumenów z jednego wata!!! Jak widać, nie ma tu nawet czego porównywać.

 

panele LED 40 W

Gdzie stosujemy panele LED.


Panele LED idealnie nadają się do oświetlania pomieszczeń biurowych. Dla przykładu panele LED 40 W o wymiarach 600 mm na 600 mm idealnie zastępują powszechnie stosowane lampy biurowe, gdzie źródłem światła są świetlówki T8. Wymiary oraz ilość światła są zbliżone, natomiast pobór energii, zdecydowanie przemawia za panelami LED.

Czy jedynie do biur takie lampy?


panel LED


Panele LED można stosować także do oświetlania pomieszczeń mieszkalnych. Panele LED 40 W ze ściemniaczem, można montować na przykład w sypialniach, możemy lampę LED zamontować bezpośrednio do sufitu. Pilot zdalnego sterowania umożliwia nam sterowanie intensywnością oświetlenia. Mieszkanie dzięki takiemu rozwiązaniu wydaje się futurystyczne.

Morze możliwości.


W zasadzie nie ma znaczenia, gdzie stosować będziemy oświetlenie. Ważne, aby to oświetlenie było wydajne. Bezkonkurencyjnym oświetleniem jest oświetlenie LED. Warto stosować taki typ oświetlenia, dzięki temu dbasz o środowisko, a w twojej kieszeni zostaje więcej pieniędzy.

 

Licencja: Creative Commons