Denerwujący grudki kamienia znowu trafiły do Twojej szkalnki? Pora na zmiany. Wystarczy montaż prostego urządzenia, które uwolni nas od zakamienioncyh rur, czajników i garnków. Poniżej garstka informacji na temat filtrów i magnetyzerów. 

Data dodania: 2011-10-26

Wyświetleń: 1841

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z czym kojarzy Ci się węglan wapnia, węglan magnezu? Znienawidzone lekcje chemii? Ja jednak nie o tym. Wcześniej wspomniane związki zwykle towarzyszą Ci na co dzień. Tak, tak. Zajrzyj do swojego czajnika. To co tam widzisz to nic innego jak węglany wapnia i magnezu. Czyli popularny kamień. Jeżeli jednak nic nie znalazłeś w swoim czajniku to gratuluję. Albo masz świetnej jakości, miękką wodę albo wiesz czym są filtry do wody.

Te z pozoru niewinne urządzenia są dla nas bardzo przydatne. Dzięki nim nie musimy borykać się z twardymi i niezbyt estetycznymi grudkami kamienia w wodzie czy posiłkach. Jednak w zależności od potrzeb, możemy skorzystać z różnego rodzaju filtrów.

Najczęściej spotykane filtry do wody to te, które montuje się bezpośrednio do baterii, czy jak kto woli – kranu. To bardzo proste urządzenia, dzięki którym unikamy szkód które wywołuje twarda woda. Kamień nie osadza się na naszych naczyniach, co pozwala uniknąć frustrującego procesu usuwania go.

Innym typem filtrów są sytemy uzdatniające, których rola jest nieco inna. Do ich zadań należy bowiem ochrona całej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Dlatego systemy tego typu montuje się tam, gdzie dana instalacja ma swój początek. W ten sposób filtrowana jest dużo większa ilość wody, więc i samo urządzenie musi być dużo większych rozmiarów.

Aby unikać kamienia, możemy także korzystać z magnetyzerów. Pachnie tu trochę czarną magią, jednak jest to coś zupełnie innego niż wydaje się większości z was. Tutaj zastosowanie mają prawa fizyki i zjawiska elektromagnetyczne, które odpowiadają za rozpuszczanie osadów zawartych w wodzie. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena