Własny sklep internetowy? Czemu nie. Do tego jednak trzeba się dobrze przygotwać. Od czego zacząć, do kogo się zwrócić? O tym w poniższym tekście. 

Data dodania: 2011-10-26

Wyświetleń: 1509

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Otworzenie własnego interesu jest ciężką sprawą. Szczególnie wtedy, gdy marzymy o prowadzeniu własnego sklepu z odzieżą. Dużo problemów z lokalem, składowaniem towaru oraz opłatami szybko ostudzą nasz entuzjazm. Jednak krokiem w dobrą stronę może okazać się próba podbicia internetowego rynku bielizny.
Jak rozpocząć? Oczywiście musimy zbudować stronę WWW, która jednocześnie będzie pełniła funkcję transakcyjną. Jeżeli sami nie jesteśmy zdolnymi webmasterami, to lepiej to komuś zlecić. Prosty, ale funkcjonalny sklep nie będzie nas kosztował aż tak dużo. Szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na darmowe skrypty.

Kiedy już powstanie nasz serwis, musimy skupić się na zatowarowaniu sklepu. Skąd wziąć asortyment? Oczywistym wyborem wydaje się być hurtownia bielizny. Jednak jak rozpoznać hurtownię godną zaufania od tej nierzetelnej? Bardzo prosto. Wystarczy sprawdzić opinie w Internecie, na forach. Nie zaszkodzi popytać wśród znajomych. Być może któryś z nich miał styczność z tym biznesem i nie obca mu będzie solidna hurtownia bielizny.

Oczywiście, strona i towar to nie wszystko. W sieci roi się od takich sklepów, więc kluczowe jest odpowiednie wypromowanie naszej witryny. Nie oszczędzajmy na pozycjonowaniu, gdyż to ono pozwoli nam wskoczyć na czołowe miejsce w wyszukiwarce, dzięki czemu znacząco zwiększy się wartościowy ruch w naszym sklepie. Pamiętać trzeba także o promocjach, które przyciągają klientelę najskuteczniej. Czasem warto sprzedać kilka sztuk bielizny w obniżonej cenie, gdyż przyniesie nam to wymierne korzyści w przyszłości. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena