Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że istnieją panele o innych kształtach niż tylko kwadratowych.

Data dodania: 2018-08-20

Wyświetleń: 612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to są panele LED?
 
 
 
 
 
Panele LED to typ oświetlenia, który charakteryzuje się tym, że sama lampa posiada niewielką wysokość. Większość ludzi panele LED kojarzą sobie z kwadratową lampą o sporych wymiarach na przykład 600 mm x 600 mm o niewielkiej grubości. To prawda taki kształt paneli jest najbardziej powszechny. Istnieją również inne kształty, warto sprawdzić, być może będziemy mogli zastosować te urządzenia w swoich pomieszczeniach.
 
 
 
 
 
Dlaczego LED, a nie na przykład świetlówki?
 
Oświetlenie LED to najbardziej wydajne oświetlenie. Dla przykładu możemy podać, że standardowa lampa żarowa (zwykła żarówka), posiada strumień świetlny w wysokości 13 lm z mocy jednego W. Dla porównania ten sam współczynnik, który mierzymy w oświetleniu LED, wynosi od 70 do nawet 150 lumenów z mocy jednego W. Jak widać liczby „mówią" same za siebie. Oświetlenie LED może być nawet dziesięciokrotnie bardziej wydajne od tradycyjnego oświetlenia. W tym momencie powinniśmy zadać sobie czy stać nas na nieużywanie oświetlenia LED?
 
 
 
 
 
Panele LED do garderoby.
 
 
Garderoba to przeważnie małe pomieszczenie nie warto montować w nich paneli LED 40 W (stosowanych najczęściej w biurach), gdyż w pomieszczeniu tym byłoby zbyt dużo światła. Wspomniane wyżej panele emitują 100 lumenów z jednego W. Więc w takim rozwiązaniu mamy zbyt dużo światła. Więc może wybrać inny kształt i mniejsza moc?
 
 
Okrągłe panele o małej mocy.
 
 
Jeżeli chcemy oświetlić naszą garderobę, zdecydowanie lepiej jest wybrać okrągłe panele o mniejszej mocy na przykład 18 W. Moc wydaje się niewielka, ale taka lampa wystarczy nam w zupełności, aby skutecznie oświetlić garderobę.
 
 
Panele LED
 
pnele LED 40 W
 
Panele LED to ciekawe urządzenia, dzięki niewielkiej wadze oraz niewielkiej wysokości znakomicie nadają się do oświetlania biur. Urządzenia te znakomicie nadają się także do oświetlania innych pomieszczeń. Znakomicie spełniają swoją funkcję jako lampy w sypialni czy też w garderobie.
 

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena