Odwiedziłeś już wszystkie pizzerie w okolicy i nie wiesz co zamówić tym razem? Jeżeli zjadłeś już każdą pizzę w Poznaniu, to wpadnij do Dominium i skomponuj własny, niepowtarzalny przysmak.

Data dodania: 2018-07-16

Wyświetleń: 1098

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nie możesz znaleźć pizzy, która odpowie Twoim oczekiwaniom? Stwórz własną!

Ciasto i sos

To oczywiście podstawowe składniki pizzy. Każdy z zamawiających ma jednak inne upodobania, jedni wybierają grube, inni cienkie ciasto. Punktem wyjścia jest zawsze sos pomidorowy z serem mozzarella. Taka wersja to dobrze wszystkim znana margherita. W zależności od apetytu, zamów cztery, osiem lub nawet dziesięć kawałków.

Ser

W tym miejscu można puścić wodze fantazji. Jeżeli nie masz ochoty na tradycyjny, żółty ser, to może spróbujesz pizzy z jakimś nowym dodatkiem? Co powiesz na swojską wersję z serem góralskim? A może tym razem słoną fetę? Do wyboru jest jeszcze ser kozi, wszystko zależy od preferencji zamawiającego. A gdyby tak dodać każdy z rodzajów sera? Wtedy otrzymamy popularną pizzę cztery sery.

Mięso

Ten dodatek oczywiście nie jest wymagany, ale jeżeli już zdecydujesz się na mięso, to tutaj także czeka szeroka gama produktów. Dla tradycjonalistów idealnym wyborem będzie szynka lub boczek. Fanów ostrych potraw z pewnością skusi kiełbasa pepperoni. A może coś bardziej w stylu fast food? Co powicie na pizzę z kebabem lub grillowanym kurczakiem? Z pewnością smakuje świetnie!

Dodatki

Według badań przeprowadzonych przez Pizzaportal.pl najczęściej wybieranym w Polsce dodatkiem do pizzy są pieczarki. Jeżeli nie jesteś fanem grzybów, to może zainteresują Cię inne, tradycyjne składniki? Pomidory, cebula, kukurydza papryka – do wyboru, do koloru. Oczywiście pizza może być podawana także na słodko. Dodatki w postaci ananasa oraz gruszki? Tego także warto spróbować! Do tego dorzucić można jeszcze zdrowe pestki z dyni i słonecznika, a całość udekorować z wierzchu zielonym szpinakiem.

Sos do pizzy

Dla niektórych dodatek w postaci sosu to niemalże integralna część pizzy. Trudno się dziwić, odpowiednio dobrany, może urozmaicić smak okrągłego przysmaku. Poza tradycyjnymi pozycjami jak sos pomidorowy oraz czosnkowy można zaserwować sobie również pizzę z sosem barbecue. Dla tych, którzy szukają mocnych wrażeń na talerzu, idealny będzie niezwykle pikantny sos diablo.

Więcej informacji o własnych kompozycjach pizzy Dominium w Poznaniu znajdziesz na www.pizzadominium.pl/lokale/poznan-galeria-city-center

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena