Trening z użyciem elektrostymulatora EMS z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Ta nowoczesna metoda ćwiczeń, polegająca na pobudzaniu mięśni do pracy, zyskała opinię skutecznego i szybkiego sposobu na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej. Z jakimi pytaniami, dotyczącymi treningu z prądem, można spotkać się najczęściej?

Data dodania: 2018-05-28

Wyświetleń: 1722

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

  1. Po jakim czasie widać efekty treningów?

Pierwsze rezultaty związane ze stosowaniem metody EMS są widoczne już po kilku treningach. Oczywiście, wszystko jest zależne od genetycznych dyspozycji, intensywności wykonywanych ćwiczeń, jak również stylu życia oraz diety.  Najlepsze efekty można uzyskać dzięki regularnym i intensywnym treningom.  Osiąga się je trzy razy szybciej niż w przypadku stosowania klasycznego treningu siłowego – oczywiście tylko wtedy, kiedy przestrzega się odpowiedniej diety oraz kiedy stosuje się do zaleceń Trenera Personalnego.

Trening metodą EMS, tak jak każda inna dziedzina sportu, powinien być dopasowywany indywidualnie oraz dostosowywany do możliwości każdego ćwiczącego. Dlatego też osoba z nadwagą powinna otrzymać zupełnie inny program ćwiczeń niż osoba, która stara się zbudować masę mięśniową lub wraca do ćwiczeń po kontuzji. Warto również wiedzieć, że inaczej ćwiczą osoby, które regularnie uprawiają sport oraz które traktują EMS jako formę treningu dodatkowego, a inaczej osoby, które rozpoczynają przygodę z treningiem funkcjonalnym. Dlatego też ćwiczenia powinny być dobrane w taki sposób, aby móc osiągnąć wyznaczone przez siebie cele, zauważyć pożądane efekty i nie zrobić sobie krzywdy.

UWAGA: Pamiętajcie, że jeśli ktoś podczas takiego treningu powie Wam, że do osiągnięcia efektów wystarczą proste czynności takie jak 20 minut ściskania piłeczek w jednej pozycji, to zastanówcie się nad wiarygodnością takich słów i nie zapomnijcie o swoim zdrowym rozsądku. Cuda się nie zdarzają, a każdy sukces wymaga ciężkiej pracy i wysiłku.  

  1. Czy trening metodą EMS jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo takiego treningu jest stuprocentowe. W końcu elektrostymulacja mięśni to sprawdzona metoda, często wykorzystywana przez rehabilitantów, fizjoterapeutów oraz chiropraktyków. Warto wiedzieć, że przy tego rodzaju treningach nie musimy korzystać z zewnętrznego obciążenia, gdyż potrzebny jest do niego jedynie nowocześnie zaprojektowany kombinezon z wbudowanymi elektrodami. Wówczas impulsy oddziałują bezpośrednio na mięśnie, nie obciążając przy tym stawów. Dlatego też, przy takiej metodzie niepotrzebny jest żaden sprzęt do ćwiczeń.

  1. Czy trening jest bolesny?

Tego rodzaju ćwiczenia nie sprawiają żadnego bólu. Tę opinię potwierdza większość ćwiczących osób, które uważają, że mimo intensywności treningu, jest on naprawdę przyjemny dla ciała. Nasi podopieczni są żartują, że taki rodzaj impulsu nie tylko pozytywnie ich nastraja, ale również uzależnia.

  1. Czy tego rodzaju ćwiczenia są wskazane po kontuzji i urazach?

Jak najbardziej! Stawy nie są narażone na przeciążenie, gdyż w czasie wykonywania ćwiczeń nie trzeba wykorzystywać dodatkowych ciężarów. Co więcej, dopasowane indywidualnie ćwiczenia przez Trenera Personalnego EMS pomagają wzmocnić mięśnie i zabezpieczają przed nawrotem urazów. Tego rodzaju trening jest zalecany przez lekarzy i rehabilitantów, w przypadku, gdy schorzenia wykluczają ćwiczenia klasycznymi metodami.  A efekty? Oczywiście znaczna poprawa i całkowite ustąpienie bólu, zazwyczaj już po pierwszym treningu, co potwierdzają osoby skarżące się na ból pleców, spowodowany siedzącym trybem życia lub ich przeciążeniem. Metoda elektrostymulacji mięśni okazała się na tyle pomocna, że ostatnimi czasy zyskuje na coraz większej popularności i jest stosowana w centrach rehabilitacyjnych oraz salonach SPA.

  1. Czy trening metodą EMS jest dla każdego i czy istnieją jakieś przeciwskazania?

Metodę EMS może stosować niemal każdy -  bez względu na wiek oraz kondycję. Trening z wykorzystaniem powyższej technologii jest bardzo prosty i intuicyjny. Co więcej, profesjonalny Trener Personalny zadba o to, aby ćwiczenia były dopasowane do potrzeb i umiejętności każdej osoby trenującej, bez względu na jej wcześniejsze doświadczenia ze sportem. Podopieczni studia Treningu Personalnego EMS mają od 21 – 64 lat.

Istnieją jednak przeciwskazania, co do stosowania treningu. Są nimi: rozrusznik serca, ciąża

oraz choroba nowotworowa.

  1. Czy kobiety w ciąży mogą stosować elektrostymulację mięśni?

W żadnym wypadku! Okres ciąży rządzi się swoimi prawami i wiąże się z ograniczeniami związanymi z wysiłkiem fizycznym.  Warto jednak wiedzieć, że już po 6-8 tygodniach od urodzenia dziecka metoda ta jest jak najbardziej zalecana. Trening metodą EMS pozwala na dobranie bezpiecznej intensywności wykonywanych ćwiczeń. W odróżnieniu od klasycznych treningów jest on zdecydowanie krótszy niż klasyczny trening na siłowni, gdyż trwa tylko 30 minut. W ten sposób świeżo upieczona mama może zaoszczędzić sporo swojego cennego czasu. Co więcej, ta metoda gwarantuje możliwość wykonywania treningów personalnych w domu Klienta, pod czujnym okiem Trenera Personalnego.

Licencja: Creative Commons