Nie wszystkie hantle są odpowiednie dla kobiet, jeśli zastanawiasz się, na jakie postawić i czy hantle bitumiczne to coś odpowiedniego dla Ciebie – trafiłaś w dobre miejsce. Ten przewodnik pomoże Ci wybrać odpowiednie hantle.

Data dodania: 2020-10-21

Wyświetleń: 878

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jakie hantle są odpowiednie dla kobiet?

Dlaczego nie wszystkie hantle są odpowiednie dla kobiet?

Hantle dla kobiet mają zwykle inne przeznaczenie niż dla mężczyzn. W mniejszym stopniu wzmacniają mięśnie, ale na tyle, aby pozwolić na smukłość i sprężystość ciała. Jakie więc będą odpowiednie i co sprawia, że właśnie tym powinnaś przyjrzeć się bliżej. Sprawdźmy!

Regulowane hantle – dobry wybór!

Regulowane hantle, które wykonują pracę wielu hantli w jednym – są bardzo fajne dla pań, bo są elastyczne i można bez trudu dopasować je do swoich potrzeb. Wagę reguluje się w wybranym zakresie – zwykle bez trudu, za pomocą pokrętła. Ważne do podkreślenia jest to, że takie hantle nadają się zarówno do podstawowych ćwiczeń wzmacniających i siłowych, jak i ciężkich. Praca z nimi jest zwykle płynna i cicha, o ile postawi się na hantle z lepszej półki, a nie najtańsze odpowiedniki.

Każda kobieta doceni te hantle przede wszystkim dlatego, że są też:

  • bardzo wygodne,
  • łatwe do przenoszenia.

Idealnie nadają się do zabrania ze sobą podczas uprawiania sportu w podróży, na wakacjach, rejsach i wyjazdach służbowych. Łatwe do przechowywania, lekkie i składane – mają w sobie cechy, które doceni każda nowoczesna kobieta. Są nie tylko łatwe w transporcie, ale i w użyciu - możesz dostosować wagę dla każdego członka rodziny. Dodatkowo warto podkreślić, iż są bardzo bezpieczny w użytkowaniu i nie powoduje uszkodzeń, ani ciała, ani podłoża.

Hantle bitumiczne czy piankowe: od czego zacząć?

Jeśli chcesz wiedzieć, z jakimi hantlami zacząć – musisz sobie odpowiedzieć pierwsze na pytanie, po co właściwie są Ci potrzebne. Na przykład - jeśli planujesz ich użyć wyłącznie w konkretnym celu zrzucenia zbędnych kilogramów, czy ujędrnienia konkretnej partii ciała, wybierz hantle:

  • neoprenowe,
  • winylowe,
  • gumowe.

Będą wygodniejsze niż hantle bitumiczne regulowane i żeliwne, ale jeśli chcesz wzbogacić swój trening aerobowy o elementy siłowe, wybierz hantle z tej drugiej grupy i na pewno z rączką - będą dobrze leżeć w dłoni.

Co z wagą – jakie hantle będą odpowiednie?

Wszystkie panie, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hantlami powinny rozpocząć od najmniejszej wagi – zwykle jest to mniej więcej 0,5 kg. Jeśli to nie Twój pierwszy raz możesz zacząć od 2 kg. Nie martw się, jeśli wydaje Ci się to za mało – z każdym kolejnym ćwiczeniem Twoje mięśnie będą silniejsze.

Skąd wiedzieć, że czas na zmianę i dołożenie czegoś cięższego? Wtedy, gdy poczujesz, że mięśnie nie pracują już tak mocno, jak na początku. Warto też dodać, iż jeśli Twoim celem jest wyłącznie i tylko ujędrnić swoje partie ciała, bez podkreślenia mięśni, nie sięgaj po hantle przekraczające wagę 5 kilogramów, a osiągniesz swój cel w optymalnym czasie i z odpowiednią częstotliwością ćwiczeń.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena