Rynek pożyczek internetowych w Polsce przeżywa świetny okres i wciąż przed nim widnieją wielkie perspektywy. Ludzie coraz chętniej korzystają także z porównywarek i kalkulatorów pożyczkowych, aby wybrać najlepszą ofertę.

Data dodania: 2018-05-27

Wyświetleń: 1567

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co warto widzieć o porównywarkach pożyczkowych?

Dlaczego pożyczki online są tak atrakcyjne?

Korzystanie z usług instytucji pożyczkowych jest w wielu przypadkach zdecydowanie najatrakcyjniejszą formą pożyczania pieniędzy. Wystarczy dostęp do sieci i czasem nawet tylko, kilka- kilka-, kilka-naście minut, aby wypełnić stosowny wniosek. W sprzyjających okolicznościach można cieszyć się ze środków finansowych na swoim koncie jeszcze tego samego dnia.

W porównaniu do kredytów bankowych jest to dużo szybsze i mniej pracochłonne. W dodatku przyznawalność pożyczek jest dużo wyższa niż kredytów bankowych, a ich oprocentowanie często znacznie lepsze. Wszakże można znaleźć nawet oferty zupełnie darmowej pożyczki, z RRSO równym zero procent.

Pieniądze pożycza się też znacznie prościej od firmy niż od znajomych, czy rodziny, ponieważ są one dostępne 24/7, a przy tym nie trzeba się z nich nikomu tłumaczyć.

Samemu trudno wybrać właściwą ofertę pożyczki

W Polsce działa ogromna liczba polskich i zagranicznych firm pożyczkowych. Trudno ustalić nawet ich liczbę, ponieważ rynek jest dynamiczny, a ofert i instytucji pożyczkowych stale przybywa. O tym, jak dobrze ma się ten rynek, można przekonać się, np. oglądając dowolny telewizyjny blok reklamowy, w którym niemal na pewno będzie choć jedna reklama dotycząca instytucji pożyczkowej.

Wielka i rosnąca liczba firm pożyczkowych to świetna wiadomość dla Klientów, firmy pożyczkowe intensywnie ze sobą konkurują, a klienci mogą wręcz przebierać w ofertach.

Z drugiej jednak strony, klienci mogą mieć swego rodzaju problem bogactwa ofert. W sprawach finansowych każdy chce podjąć najlepszą dla siebie decyzję, a sugerowanie się rekomendacją celebryty z reklamy, może okazać się nienajlepszym pomysłem.

Można także samemu porównywać wszystkie oferty i szczegółowo sprawdzać zakres oferty oraz regulaminy i umowy pożyczek. Niestety takie rozwiązanie może okazać się bardzo czasochłonne, a w dodatku nie mając doświadczenia, można też podjąć niewłaściwą decyzję nawet po wielogodzinnym przestudiowaniu wielu ofert.

Porównywarki pożyczkowe pomagają podjąć optymalną decyzję

Na szczęście można skorzystać z pomocy dostępnych w Internecie. Wielu ludzi przed wybraniem oferty pożyczki korzysta z forów oraz opinii innych klientów. W ten sposób można uzyskać ogólny ogląd sytuacji, jednak często zdarza się, że anonimowe opinie na temat danej instytucji pożyczkowej bywają zupełnie odmienne.

Dlatego też taką popularnością cieszą się rankingi oraz porównywarki pożyczek. Przygotowane są one w rzetelny sposób przez specjalistów mających doświadczenie i obszerną wiedzę na temat polskiego rynku pożyczek. W dodatku sposób ich działania jest bardzo przystępny i są one stale aktualizowane, dzięki czemu informacje w nich zawarte są adekwatne do bieżącej sytuacji rynkowej. Dobrym przykładem jest tutaj Matchbanker. Wystarczy wejść na stronę tej porównywarki, aby otrzymać informację o obecnie najlepszych pożyczkach dostępnych na polskim rynku oraz linki na stronę danej instytucji pożyczkowej. Co więcej, na stronie znaleźć można także szereg danych oraz przykłady na temat wybranych ofert pożyczkowych, jak i zbiór najważniejszych informacji, które powinna poznać każdy pożyczkobiorca.

Czy porównywarkom pożyczkowym warto zaufać?

Porównywarki pożyczkowe nie są całkowicie nieomylnymi wyroczniami. Rankingi pożyczkowe podają jedynie w przystępnej formie ogólną opłacalność oferty danej firmy pożyczkowej. Mimo tego, porównywarki i rankingi są obecnie chyba najlepszymi narzędziami szybko wspomagającymi decyzje pożyczkowe i z tego powodu warto z nich korzystać.

Licencja: Copyright - zastrzeżona