Wybierając pożyczkę niektórzy kierują się tylko oprocentowaniem. Niestety to nie wystarcza, ponieważ na całkowity koszt pożyczki składają się zazwyczaj liczne opłaty dodatkowe m.in. prowizja czy opłata przygotowawcza. 

Data dodania: 2019-10-25

Wyświetleń: 1857

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak obliczyć całkowity koszt pożyczki?

Najlepiej zatem zawsze sprawdzać wskaźnik RRSO, który ujmuje wszystkie składowe kosztów. W ten sposób każdy ubiegając się o np. chwilówkę można łatwo zweryfikować oferty.

Należy pamiętać, że całkowity koszt kredytu jest przedstawiany do Klientowi zawsze na etapie symulacji kredytowej. Nie zapomnijmy jednak, że RRSO wyliczane jest na dany dzień i może się różnić, jeśli wniosek będzie wysyłany do akceptacji innego dnia niż wniosek.

Gdzie sprawdzić ile kosztuje pożyczka?

Poszukując informacji na temat kosztów pożyczek czy chwilówek dobrze jest przejrzeć profesjonalne rankingi pożyczek. Wiele portali o tematyce finansowej prezentuje na swych stronach rzetelne rankingi pożyczek. Uwzględnia się tam m.in. wysokość RRSO, maksymalną liczbę rat, kwotę pożyczki, dostępność, szybkość czy akcje promocyjne. Jedną z najnowocześniejszych tego typu platform jest https://lisekfinansowy.pl Porównanie pożyczek jest przedstawione w sposób czytelny i przejrzysty pokazując jednocześnie najistotniejsze wskaźniki.

Aby dobrze zrozumieć jak wyliczana jest całkowita kwota pożyczki warto zapoznać się z poniższym przykładem. Zobowiązanie zaciągnięte w kwocie 2000 zł na okres 2 miesięcy, w której spłata została rozłożona na 2 wygodne raty, przy oprocentowaniu w skali roku równym 10% i prowizji 8% za udzielenie pożyczki – RRSO wyniesie 116 %.

Czy zawsze trzeba samodzielne obliczać RRSO?

W przypadku pożyczek bankowych jak i pozabankowych wszelkich niezbędnych informacji udziela pożyczkodawca. Każdorazowo przygotowuje umowę którą zawieramy przez Internet i która szczegółowo opisuje koszty pożyczki. Dzięki temu nie ma konieczności dokonywania skomplikowanych kalkulacji i rozbijania opłat za kredyt na czynniki pierwsze. Warto także nadmienić, że podawanie RRSO jest obowiązkowe.

Licencja: Copyright - zastrzeżona