Dzisiaj bez większego problemu możemy pożyczyć dodatkową gotówkę bez wychodzenia z domu. Wystarczy dosłownie odrobina wolnego czasu i dostęp do urządzenia z dostępem do internetu. Może to być zarówno stacjonarny komputer, laptop czy nawet smartfon.

Data dodania: 2019-06-11

Wyświetleń: 542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 podstawowych zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy

Wygoda, z jaką możemy pożyczyć dodatkowe pieniądze to jednak nie wszystko. Warto również wiedzieć, jak korzystać bezpiecznie z takiego internetowego pożyczania pieniędzy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, od kogo pożyczamy gotówkę i na jakich warunkach – zwraca uwagę Micha Pakuła z portalu finansowego Banki24, który nie jednokrotnie spotkał się z nie uczciwymi praktykami ze strony firm pożyczkowych. Dlatego też warto zastosować się do kilku podstawowych zasad bezpiecznego pożyczania pieniędzy, które dla Was przygotowaliśmy.

1. Wybór sprawdzonej firmy pożyczkowej lub banku.

Dodatkową gotówkę przez internet możemy zaopatrzyć się zarówno za pośrednictwem firmy pożyczkowej, jak i banku. Bardzo ważny jest tu wybór odpowiedniej marki, taka, która będzie marką sprawdzoną, a jednocześnie koszty pożyczenia nie będą drastycznie duże. Do wyboru odpowiedniej oferty warto skorzystać z ogólnodostępnych informacji, jakie znajdziemy w internecie np. w porównywarkach internetowych. Będziemy tam mogli zapoznać się z opiniami użytkowników, którzy mieli już okazję korzystać z usług danej firmy i mogą na jej temat powiedzieć coś więcej.

2. Sprawdź koszty pożyczki jeszcze przed złożeniem wniosku.

Z orientacyjnym kosztem pożyczek mamy możliwość zapoznania się, jeszcze zanim podejmiemy decyzję o złożeniu wniosku o pożyczkę. Do obliczenia użyjemy kalkulatorów kredytowych dostępnych niemal na każdej stronie firmy czy banku. Za ich pośrednictwem przeliczymy zarówno ratę miesięczną pożyczki, jak również łączny jej koszt. Dzięki temu, że zrobimy to przed złożeniem wniosku, mamy okazję porównania kosztów pożyczki w kilku różnych firmach lub bankach oraz dokonania wyboru oferty, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

3. Analizuj warunki umowy pożyczkowej lub kredytowej.

Poza samym sprawdzeniem kosztów pożyczki warto również przeczytać podstawowe punkty zawarte w umowie pożyczki. Firmy pożyczkowe bardzo często przesyłają taką umowę w wersji elektronicznej, dzięki czemu mamy wgląd do takiej umowy niemal od ręki i możemy się z nią zapoznać, zanim dostarczy nam ją do podpisania kurier.

4. Spłacaj pożyczkę lub kredyt w terminie.

Decydując się na kredyt czy pożyczkę, warto pamiętać również o tym, by spłacać ją terminowo. Każda nie terminowa jej spłata to łamanie nawiązanej wcześniej umowy. O ile w przypadku kredytów bankowych, kilkudniowe opóźnienie w spłacie raty miesięcznej może nie być dla nas takie kosztowne, to niestety inaczej może to wyglądać w przypadku firm udzielających pożyczki pozabankowe. Szczególnie tyczy się to chwilówek udzielanych w ramach promocji za 0 zł dla nowych klientów. Tu nawet jedno dniowe opóźnienie w spłacie może skutkować poniesieniem pełnych kosztów udzielenia pożyczki.

5. Zadbaj o bezpieczeństwo podczas podawania danych.

Banki czy firmy pożyczkowe udzielające pożyczki online najczęściej wymagają od klienta jedynie podania podstawowych danych z dowodu osobistego. W nielicznych przypadkach zdarza się, jednak tak, że firma pożyczkowa wymaga przesłania skanu dowodu osobistego. Możemy oczywiście taki skan wykonany za pomocą skanera albo po prostu aparatu w telefonie, dostarczyć do firmy pożyczkowej. Warto jednak w tym wypadku dodatkowo nałożyć znak wodny lub napis np. Kopia dowodu (wykonany za pomocą jednego z dostępnych programów graficznych np. Paint), by mieć pewność, że ktoś nie posłuży się naszym dowodem w nie odpowiedni sposób.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena