Echnaton był pierwszym faraonem, którego ukazano na rycinach, ukazując wszelkie niedoskonałości budowy ciała, wcześniej bowiem każdego faraona na rysunkach przedstawiano jako herosa o szerokich ramionach i wąskiej talii. Jako pierwszy faraon usiłował zmienić religię w państwie. Skąd pochodzą te zmiany?

Data dodania: 2018-05-15

Wyświetleń: 367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu badaczy kultury starożytnego Egiptu zwróciło uwagę na osobowość faraona Echnatona, który śmiało wprowadzał reformy. Być może ta odmienność miała na celu ujawnienie prawdy o jego pochodzeniu, bowiem zakłada się na podstawie budowy jego ciała, że jest mieszańcem ziemskiego człowieka i postaci mieszkającej poza Ziemią. Być może właśnie stąd wzięła się jego odwaga i pragnienie wprowadzenia zmian.

Echnaton jest przedstawiany na zachowanych obrazach jako postać o wąskich ramionach, szerokich biodrach i wielkim brzuchu. Te jednak cechy w niczym nie czynią go innym niż wszyscy, ale jest mały, a może duży szczegół w budowie jego czaszki. Tył czaszki faraona Echnatona jest jakby zniekształcony i wydłużony do góry pod kontem. Rzekomo taką cechę też posiadał jego syn faraon Tutenchamon.

Informacja o deformowaniu czaszek niemowląt nie dotyczy wyłącznie samego Egiptu, bo w kilku innych kulturach takie działanie zostało również odnotowane. Podobno okręcano głowy niemowląt szmatami, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Ma to dwa znaczenia. Jednym mogło być nadanie głowie podobieństwa „bogów”, o których zapisy znaleziono w wielu kulturach starożytnych, ale też wiadomo, że zależnie od budowy czaszki współczesnego człowieka, rozwijają się w nim dane cechy charakteru lub umiejętności.

Jest jednak pytanie dlaczego faraon Echnaton pragnął być zapamiętany jako inny? Czy może sprzeciwił się zachowaniu tajemnicy – o ile pochodził z krzyżówki istot z różnych planet? Jak wielkie znaczenie miałoby takie odkrycie? I czy takie założenie ma jakikolwiek sens?

Wiele informacji z przeszłości potwierdza, ale i obala te same założenia. Historia jednak ukazuje, że wielu ludzi nawet współczesnych robiło dużo tylko dla osiągnięcia swojego pragnienia, zupełnie nie zważając na koszty — poświęcając jednostki dla dobra ogółu.

Nawet w „Zakazanej Archeologii” możemy znaleźć wiele potwierdzeń w teorii, o której się milczy, a nawet jej się zaprzecza, stwierdzając, że z naukowego punktu widzenia coś nie jest możliwe.

Dziś możemy powiedzieć tylko tyle, że faraon Echnaton pragnął na siebie zwrócić uwagę, jednak w jakim celu to robił jeszcze pozostaje zagadką. Odwaga w celu ukazania innych cech, niż są popularnie przyjęte tak wtedy jak i dziś nie cieszą się pozytywnym przyjęciem, a przede wszystkim źle kończą się dla tego, kto pragnie dobra ogółu. Jednak w działaniu faraona Echnatona jest jakiś przekaz, który powinniśmy zrozumieć, ale żeby to zrobić, musimy jeszcze więcej dowiedzieć się tak o prawdziwej historii (dziejach), jak i o nas samych, bo w rzeczywistości z każdym odkryciem dowiadujemy się jak mało wiemy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena