Co ma wspólnego ćwiczenie na siłowni plenerowej z zachorowalnością na raka? A może sformułujmy to pytanie nieco inaczej: co ma wspólnego ćwiczenie na świeżym powietrzu z zachorowalnością na raka? 

Data dodania: 2018-03-30

Wyświetleń: 1020

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zmniejsz ryzyko zachorowania na raka – ćwicz na siłowni plenerowej

Pewnie domyślasz się, że niesamowity wpływ na ludzkie zdrowie ma ruch na świeżym powietrzu i witamina D.

Badacze potwierdzają – im wyższe stężenie witaminy D we krwi, tym mniejsze ryzyko zachorowania na raka

Witamina D może zapobiec rozwojowi m.in. raka prostaty, sutka, jajnika, płuc, czerniaka i jelita grubego. Badacze dowiedli, że witamina D hamuje namnażanie się komórek nowotworowych oraz przyspiesza ich śmierć. Nie tylko działa profilaktycznie (zmniejsza ryzyko zachorowania), ale i leczniczo (pomaga osobom, które są już chore na raka).

U osób ze stężeniem 25(OH)D3 wyższym niż 50 nmol/l (20 ng/ml), ryzyko rozwoju nowotworów prostaty i jelita grubego jest mniejsze o 30-50 proc.

U osób chorych na raka jelita grubego, które miały wysokie stężenie witaminy D we krwi, szanse na 5- letnie przeżycie były o 50 proc. większe niż u osób, które miały najniższe stężenie tej witaminy we krwi (udowodnili to naukowcy z Uniwersytetu Edynburskiego – Wielka Brytania, których wyniki badań zostały opublikowane w „Journal of Clinical Oncology” w 2014 r.).

Ćwicz w słoneczne dni na siłowni plenerowej – czerp jak najwięcej witaminy D

Wszyscy lekarze zgodnie potwierdzą, że najważniejszym źródłem witaminy D jest światło słoneczne. Zażywając promieni słonecznych, ćwicząc na siłowni plenerowych możesz pokryć aż 90% dziennego zapotrzebowania na witaminę. Oczywiście w okresie jesienno-zimowym powinieneś suplementować witaminę, ale kiedy jest pogodnie postaw na naturalną kąpiel słoneczną. Zyskujesz potrójnie – szczupłą i wysportowaną sylwetkę, zdrowie i dobre samopoczucie.

Na co jeszcze ma zbawienny wpływ witamina D

  • Wzmacnia kości i zmniejsza ryzyko złamań.
  • Zapobiega nadciśnieniu i chorobom serca.
  • Może zapobiec cukrzycy.
  • Chroni przed przeziębieniem.
  • Jest niezbędna w czasie ciąży.
  • Pomaga w alergii i wzmacnia układ odpornościowy.
  • Może zapobiec depresji i otępieniu.
  • Pomaga w odchudzaniu, łatwiej spalasz tkankę tłuszczową.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena