Stepper – brzmi dziwnie? Niepotrzebnie! To jedno z najprostszych urządzeń fitness, które znaleźć można w każdym klubie sportowym, a także większości sklepów sportowych. 

Data dodania: 2015-04-24

Wyświetleń: 1597

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Proste i skuteczne, dlatego jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, to najlepszy wybór. Dlaczego? Przekonasz się w tym artykule.     

Przede wszystkim to sprzęt fitness, który zajmuje wyjątkowo mało miejsca. Z łatwością zmieścisz go w szafie. Dlatego nawet w niewielkim mieszkaniu znajdzie się dla niego miejsce. Także cena kusi. Dobry stepper można dostać już za 150 zł. Mając na uwadze, iż miesięczny koszt korzystania z siłowni to co najmniej 190 zł, ta inwestycja zdecydowanie opłaci się już po kilku tygodniach.

Podstawową zaletą steppera jest wpływ na mięśnie nóg i pośladków. Pomaga w zwiększeniu ich wytrzymałości, elastyczności i smukłości. Regularne ćwiczenia pozwalają na dość szybką redukcję tkanki tłuszczowej. To także niezbędna broń w walce z cellulitem.

Dodatkowym atutem jest to, że możesz ustawić go w dowolnym miejscu – choćby przed telewizorem. Oglądając ulubiony serial lub film możesz ćwiczyć, nie zwracając uwagę na wysiłek. Czas z pewnością upłynie szybciej i milej niż w przypadku tradycyjnego treningu na siłowni. W trakcie 10-minutowego treningu jesteś w stanie spalić co najmniej 100 kcla.

Wystarczy 20 minut dziennie, by efekty pracy na stepperze stały się widoczne. Przede wszystkim zauważysz zmianę sylwetki. Stanie się bardziej wysportowana, szczupła i wyrzeźbiona. Skóra nóg będzie bardziej ujędrniona. Cały organizm będzie funkcjonował lepiej dzięki zwiększeniu wydajności.

Stepper to idealny wybór dla osób, które wolą ćwiczyć indywidualnie. Przy odpowiedniej motywacji pozwala osiągnąć zamierzone efekty już po kilku tygodniach. A dodatkowo nadaje się każdego pomieszczenia. Wystarczy kilka ruchów, by rozłożyć sprzęt gotowy do ćwiczeń. Dlatego nie bez powodu nazywany jest „drobnym gadżetem o ogromnych możliwościach.”

Licencja: Creative Commons
0 Ocena