Chcesz zdecydować się na zakup dobrej drukarki do swojego biura? Producenci mają dla ciebie wiele propozycji, spośród których możesz bez problemu wyselekcjonować model, który będzie mógł spełnić wszystkie twoje wymagania. Czego najczęściej poszukujemy w drukarkach biurowych, a na co narzekamy podczas ich eksploatacji?

Data dodania: 2016-09-29

Wyświetleń: 748

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drukarka do biura – czego poszukujemy, a na co narzekamy?

Nie w każdym biurze potrzebne jest duże ksero. Często wystarczy biurkowa drukarka, która będzie pomagała w drukowaniu dokumentów w czerni i bieli. Wtedy, gdy kopie i skany wykonuje się okazyjnie, warto zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne z takimi funkcjami. Także może być to kompaktowy, intuicyjny w obsłudze model, który nie będzie drogi w eksploatacji.

Do biura tylko laserówka

Najczęściej do biur kupujemy drukarki laserowe. Dzięki tej technologii wydruków można przygotowywać je szybko i cechują się one najwyższą jakością. Drukarka laserowa to wobec tego najlepszy wybór do biura. Najczęściej ze względu na potrzeby pada na urządzenie monochromatyczne, ale dostępne są też drukarki laserowe w kolorze, niestety, droższe od tych drukujących tylko w czerni i szarościach.

Urządzenia laserowe najlepiej radzą sobie w miejscach, gdzie na co dzień wykonuje się nie tylko kilka, ale setki czy tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy wydruków i kopii. Przy poszukiwaniu odpowiedniego modelu warto wobec tego zobaczyć, jakie jest jego obciążenie normatywne. Parametr ten oznacza, ile wydruków czy kopii w ciągu miesiąca można wykonać z danym urządzeniem, nie eksploatując go zbyt mocno.

Tonery i bębny muszą być wymieniane regularnie

Głównym kosztem w przypadku korzystania z drukarki laserowej jest wymiana tonerów, kore są odpowiednikami atramentu w drukarkach atramentowych, a także bębna w przypadku kserokopiarek, czyli specjalnego metalowego wałka umożliwiającego na przenoszenie obrazu na papier. Gdy wobec tego poszukujesz sprzętu, który nie będzie kosztował cię drogo na co dzień, wybierz model o wysokiej wydajności tonera i bębna i zwróć uwagę na ich ceny.

Wiadomo, że wtedy, gdy urządzenie będzie niedrogie w zakupie, producent „odbije” to sobie na cenach oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Nie oznacza to jednak wcale, że do dyspozycji nie ma tych w przystępnych cenach. Przykładowo popularne drukarki Konica Minolta to dobry wybór wtedy, gdy liczą się niższe ceny drukowania.

Warto pamiętać o tym, że korzystanie z tańszych zamienników, zwłaszcza w okresie ochrony gwarancyjnej, nie zawsze się opłaca, ponieważ może doprowadzić to do utraty gwarancji. Gdy wobec tego chcesz zachować ją przez cały okres, pamiętaj o kupnie oryginalnych produktów.

Łatwa i szybka obsługa – także przez Wi-Fi

Dużym zainteresowaniem cieszą się również drukarki o intuicyjnej obsłudze, na przykład wyposażone w specjalne dotykowe panele, dzięki którym można łatwo określić oczekiwane parametry wydruku czy wykonania kopii lub skanu dla urządzeń wielofunkcyjnych. Nowoczesne drukarki potrafią również łączyć się z komputerami i urządzaniami mobilnymi przez Wi-Fi, co powoduje, że drukowanie jest szybsze i łatwiejsze, bez potrzeby podłączania drukarki kablem.

Czego nie lubimy w drukarkach?

Powyższe zalety są najczęściej poszukiwane przez klientów, ale również pojawiają się wady, które mogą zdyskwalifikować drukarkę przy wyborze. Przede wszystkim warto uważać na drukarki, które cechują się długim czasem wydruku i długim czasem inicjowania drukowania, co dotyczy urządzeń laserowych. Także jednym z popularnych zarzutów jest niska jakość wydruku oraz wysokie ceny tonerów czy tuszy. Drukarka powinna być też cicha i łatwa w obsłudze, bez potrzeby skomplikowanej konfiguracji łączności sieciowej. Warto też sprawdzić złącza – zdarza się, że drukarka nie ma USB.

Gdy poszukujesz dobrych drukarek do biura w Warszawie, pomoże ci w tym firma Fix&Print, która od lat działa w branży urządzeń biurowych. Doradza w doborze, prowadzi sprzedaż sprzętu wielu uznanych marek, a także służy pomocą serwisową. Więcej informacji dotyczących oferty firmy Fix&Print można znaleźć na jej stronie internetowej pod adresem: http://fixandprint.pl/oferta/drukarki/.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena