Mimo upalnego lata, niektóre firmy prężnie pracują nad przygotowaniem do okresu Bożego Narodzenia. Czas świąt jest nie tylko momentem na odpoczynek ale przede wszystkim motorem napędowym dla wielu firm. Niektóre firmy już teraz przygotowują ozdoby na nadchodzące święta. Warto się dowiedzieć co będzie dominowało w tegorocznej aranżacji

Data dodania: 2016-07-22

Wyświetleń: 1144

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Polsce niezmiennie od kilkudziesięciu lat królują te same ozdoby. Choinki i stroiki świąteczne obwieszone są bombkami oraz eleganckimi łańcuchami w złotych lub srebrzystych kolorach. Coraz więcej domów spowitych jest w światełkach, które wraz z postępem technologii są coraz bardziej energooszczędne. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ Polacy coraz częściej stawiają na oszczędność podczas przygotowania aranżacji świątecznej.

Nietrwałe bombki choinkowe

Najdroższymi ozdobami pozostają klasyczne bańki. Nie pomaga również fakt, iż są one bardzo delikatne i sam osobiście nie pamiętam świąt Bożego Narodzenia, na których nie ucierpiałaby choćby jedna bańka.

Dlatego coraz więcej osób ucieka się do ozdób alternatywnych. Nie przyjęły się zaczerpnięte ze stanów inspiracje, czyli wieszanie kruchych ciastek. W kwesti słodkości wciąż rządzą cukierki. Jednak coraz częściej nie tylko na naszych choinkach, ale również oknach, ścianach, stroikach czy drzwiach pojawiają się ozdoby styropianowe.

Gwiazdki styropianowe, mikołaje, renifery...

Eleganckie kształty wycinane ze styropianu mogą przybrać różną formę. Najpopularniejszą są styropianowe płatki śniegu, tak zwane śnieżynki, które w towrzystwie styropianowych mikołajów czy dzwoneczków mogą stworzyć naprawdę ciekawą kompozycję.

Ozdoby styropianowe nie tylko są bardzo trwałe, ale przyciąga również ich cena i możliwość własnoręcznego udekorowania. Mimo, iż śnieżnobiały styropian doskonale wtapia się w klimat zimowych dekoracji, maniacy aranżacji dodakowo upiększają ozdoby styropianowe przy pomocą pędzla, bibuł lub innych materiałów. To również doskonały pomysł, na spędzenie wspólnego czasu z dziećmi przy tworzeniu dekoracji.

Ozdoby styropianowe to spora oszczędność

Ozdoby bożonarodzeniowe ze styropianu są bardzo tanie. Koszt styropianowej gwiazdki to zaledwie kilkadziesiąt groszy. Dodatkowo sami możemy zadecydować jakiego rozmiaru będzie dana dekoracja. Co więcej producenci ozdób dają możliwość wykonania dekoracji według własnego projektu, co może stanowić jeszcze większą frajdę podczas tworzenia kompozycji bożonarodzeniowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena