Przygotowanie dekoracji weselnych wymaga przede wszystkim pomysłu i pieniędzy. Poczas przygotowań do tej uroczystości jednak często brakuje funduszy na odpowiednie przygotowanie aranżacji. Weselne ozdoby styropianowe mogą być odpowiednią alternatywą dla tradycyjnych zdobień.

Data dodania: 2016-06-25

Wyświetleń: 981

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysły na aranżacje weselne

Dzień wesela jest wyjątkowym dniem, w którym wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Wielką rolę w tym dniu odgrywa odpowiednia aranżacja kościoła oraz sali weselnej. Najpopularniejszymi formami dekoracji są przeważnie tkaniny, dmuchane baloby w różnych oraz kwiaty wielu gatunków jednak świetnym dodatkiem mogą być również ozdoby styropianowe. Pomogą one nadać odpowiedni klimat tej uroczystości.

Producenci posiadają szeroki wybór ozdób styropianowych. Na uroczystość weselną przygotowane są przede wszystkim styropianowe serca i gołębie. Nie może zabraknąć również liter, z których możemy ułożyć imiona pary młodej. Pozostałe formy to na przykład styropianowe imitacje obrączek lub kształt pary młodej, który można również umieścić na tortach. Styropianowe łabędzie lub gołębie symbolizują nierozłączność zakochanych.

Styropianowe ozdoby są także świetną pamiątką dla gości. Zamieszczenie styropianowego serca z imieniem gościa przy jego miejscu na sali weselnej to doskonały pomysł.

Uwagę zwrócić należy przede wszystkim na praktyczność tych form dekoracji. Ozdoby styropianowe ze względu na swoją lekkość mogą być umieszczone niemal w dowolnym miejscu podczas aranżacji sal weselnych oraz kościołów. Przy pomocy elementów takich jak taśma, klej czy nitka, możemy zamieścić ozdoby na ścianach, oknach lub swobodnie opuścić z sufitu czy żyrandola. Ta wygoda jest tutaj szczególnie ważna ponieważ w w tym okresie szczególnie brakuje nam czasu, dlatego tworzenie aranżacji nie może być czasochłonne. To także pomysł na przystrojenie mieszkań młodych.

Dodatkowo styropian może zostać dowolnie przyozdobiony przy pomocy farbek plakatowych lub brokatu przez co jeszcze bardziej wpasujemy je w całą kompozycję weselną.

Warty uwagi jest fakt, że ozdoby styropianowe nie uderzą nas po portfelu. Koszt jednego kształtu w rozmiarach około 10 x 10 cm to zaledwie kilkadziesiąt groszy. Więc nawet przy bardziej rozbudowanej kompozycji nie stanowi to dużego naciągnięcia dla budżetu. Można także wykonać dekorację przewodnią w rozmiarze półmetrowym i wkomponować do niej wiele małych drobiazgów (np. serce styropianowe otoczone małymi balonikami w różnych kolorach).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena