Często przy aranżacjach największą rolę odgrywają dodatki. Z jakich ozdób korzystać przy tworzeniu kompozycji wielkanocnych?

Data dodania: 2017-01-04

Wyświetleń: 999

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielkanoc zbliża się już wielkimi krokami. Wielu z Was z pewnością zastanawia się jak i czym udekorować swoje stoły, okna, mieszkania i domy. Chcecie aby dekoracje były ładne ale i oryginalne – nie takie same co u sąsiada i na każdej witrynie sklepowej. Co zatem wybrać?

Wielkanocne ozdoby ze styropianu są alternatywną propozycją dla oklepanych dekoracji.

Dzięki produktom styropianowym zrobisz w bardzo prosty i szybki sposób coś naprawdę ładnego a zarazem niepowtarzalnego – bo to jak przystroisz swoją ozdobę zależy tylko od Ciebie i od Twojej wyobraźni zatem możliwości są nieograniczone.

Szeroki wybór dekoracji styropianowych pozwala na wybór dokładnie tego czego potrzebujemy i co nam się podoba. Produkty tego typu pozwalają nam również doskonale spędzić czas z naszymi dziećmi. Nasze pociechy uwielbiają rysowanie, malowanie i inne formy twórczych prac, które dzięki dekoracjom styropianowym możemy wspólnie z nimi wykonywać.

Czym dekorować wyroby styropianowe?

Jest wiele możliwości dekoracji produktów ze styropianu. Jednym z najprostszych sposobów jest malowanie farbkami - co jak wspomniałem wcześniej uwielbiają nasze dzieci. Można w ten sposób nadać pięknych kolorów naszym dekoracjom. Innym dość popularnym sposobem jest przyozdabianie brokatem lub sprayem (należy pamiętać o tym aby spray nie był na bazie rozpuszczalnika gdyż może wtedy wytopić styropian).

Osoby które mają troszkę więcej czasu i chęci mogą pokusić się o przyozdabianie serwetkami. Polega to na przyklejeniu serwetki z jakimiś ładnymi wzorami czy rysunkami do wyrobu styropianowego a następnie przyozdobieniu tego np. brokatami i polakierowaniu całości aby wszystko dobrze się trzymało i ładnie wyglądało. W przypadku lakieru również należy zwrócić uwagę na to żeby był to lakier akrylowy.

Każde z tych rozwiązań może być dodatkiem do całościowej aranżacji jak i również stanowić motyw przewodni. Ozdoby ze styropianu są bardzo tanią formą ozdób, dlatego nawet rozbudowane dekoracje nie będą pochłaniać dużej części budżetu. Kusi również wytrzymałość styropianu, który dzięki odpowiedniej obróbce posiada gładkie krawędzie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena