Święta to czas odpoczynku od pędzącego wciąż świata oraz możliwość spotkania w rodzinnym gronie. W tym czasie często sprzątamy mieszkania na błysk, gotujemy przepyszne potrawy ale także przystrajamy nasze domostwa tak abyśmy poczuli choć troszkę magię tych świąt. Jak sprawić aby święta były piękniejsze?

Data dodania: 2017-04-01

Wyświetleń: 332

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wianki

Przede wszystkim warto przyozdobić drzwi aby od samego progu poczuć klimat świąt. Ciekawą propozycja jest PTASIE GNIAZDKO czyli wianek uwity z naturalnych witek, który wygląda jak gniazdko przygotowane przez ptaki. Przyozdobiony jest zakrapianymi jajeczkami w kolorze jasnego różu oraz bieli.

- Wiankiem jednocześnie wprowadzającym iście wiosenny nastrój jest wianek przyozdobiony jajeczkami, wstążeczkami oraz pięknym żółtym motylkiem.

Ocieplacze na jajeczka

Ciekawym pomysłem są czapeczki wykonane z miękkiej włóczki na szydełku. Czapeczki na pewno pozytywnie zaskoczą gości. Oprócz czapeczek na jajkach przygotowanych na świąteczne śniadanko mogą znaleźć się ocieplacze w kształcie króliczków oraz kurek.

Koszyczek

Szykując się do świąt trzeba zaopatrzyć się w wiklinowy koszyczek oraz ozdobną serwetkę. Koszyczek i serwetkę można kupić osobno lub zaopatrzyć się w komplet.

Pisanki

Osoby, które kompletnie nie mają czasu na ozdabiane jajek samodzielnie mogą usiąść spokojnie i zamówić piękne pisanki przez Internet. Propozycji jest cały ogrom. Ciekawym pomysłem są np. pisanki sznurkowe z podobiznami baranków i ptaszków.

Szklane zawieszki
Szklane zawieszki wykonane metodą fusingu w kształcie baranków, króliczków czy jajeczek to piękna i niebanalna ozdoba mieszkania. Do każdej zawieszki dołączone są wstążeczki w przeróżnych kolorach.

Nowoczesne dekoracje
Jeśli nie lubisz corocznego wyciągania i chowania ozdób, postaw na króliczki wykonane z bawełnianej włóczki. Króliczki mogą być ozdobą całoroczną ale także dobrze sprawdzą się jako dekoracja pokoju dziecięcego.

Wielkanocny kubeczek

Dla tych, którzy lubią mocno czuć klimat świąt, dobrą propozycją będzie kubeczek z podobiznami zajączków. Jego zielony kolor z pewnością wprowadzi każdego w wiosenny nastrój.

Przygotowania do Świąt

Oprócz duchowego przygotowania, aby móc z radością przyjąć dobrą nowinę o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, warto przygotować również mieszkanie tak, aby jak najmilej spędzić ten czas w zaciszu własnego domu. Wybór dekoracji jest naprawdę szeroki dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Licencja: Creative Commons