Maj jest okresem wzmożonych przygotowań do Pierwszej Komunii. Poza odpowiednim strojem, fryzurą czy urządzoną imprezą ważna jest także aranżacja kościoła. Jak tego dokonać nie nadwyrężając przy tym portfela?

Data dodania: 2016-05-02

Wyświetleń: 948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Biały klimat towarzyszący tej uroczystości, symbolizujący czystość dzieci przystępujących po raz pierwszy do sakramentu Komunii Świętej jest motywem wiodącym dla aranżacji. Dlatego szczególnie ważne jest zadbanie o to, aby wszystkie elementy ozdobne, które stosujemy były jedynie dodatkiem, nie zaburzającym tego klimatu. Jak zatem tego dokonać? Z jakich form dekoracji skorzystać?

Wiodącym i od lat już utartym elementem dekoracji są kwiaty. Szczególnie popularne są białe róże lub w odcieniu deliaktnej czerwieni oraz innego rodzaju rośliny dodające kompozycji nieco zieleni. Kwiaty ożywiają całą kompozycję, a dodatkowo świetnie wpasowują się w majowy - wiosenny urok dnia. Szczególnie jeśli dopisze nam pogoda.

Innym ciekawym dodatkiem, który niebywale może wnieść w tę uroczystość ciekawą symbolikę są ozdoby styropianowe. Szeroki wachlarz produktów, który możemy otrzymać poprzez docięcie styropianu pozwala na zaplanowanie wszystkich elementów aranżacji. Producenci ozdób styropianowych szczególnie obficie obdarowują nas ofertą w postaci kielichów styropianowych, gołebi, serc czy też baranków. Dodatkowo mamy możliwość wykonania tych ozdób w różnych wariantach rozmiarowych, a to daje nam szerokie pole do popisu.

Bardzo popularne jest, aby na styropianowych sercach lub gołąbkach umieszczać imiona dzieci przystępujących do sakramentu. Często kościoły są również ozdabiane styropianowymi kształtami kiści winogron, gdzie imię dziecka się umieszcza w pojedynczych owocach.

Szczególnie ważną zaletą dekoracji styropianowych jest ich cena. Tę formę ozdoby można zakupić już od kilkudziesięciu groszy. Dodatkowo część z tych ozdób można wykorzystać podczas innych okazji, dla przykładu styropianowe gołąbki często towarzyszą aranżacjom weselnym, baranki spasują do dekoracji koszyka wielkanocnego, a serca mogą służyć aranżacji pokoju dziecięcego. 

Ważną zaletą jest fakt, że śnieżnobiały styropian nie wymaga dodatkowej obróbki podczas aranżacji pierwszokomunijnych i można go w zwykłej formie umieszczać podczas dekorowania kościoła. Przy niskiej cenie ozdób jedynym ograniczeniem staje się nasza wyobraźnia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena