Dom daje wiele możliwości uprawiania ciekawych dyscyplin sportowych, które z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym. 

Data dodania: 2016-07-21

Wyświetleń: 2128

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sporty, które można uprawiać w domu

"W czasie deszczu dzieci się nudzą" – słowa piosenki mogą stać się aktualne podczas rozpoczętych właśnie wakacji. Gdy pogoda za oknem nie pozwoli, aby nasze pociechy mogły biegać po świeżym powietrzu, zadbajmy o to, żeby nie siedziały za długo przed komputerem i telewizorem. 

Szachy

To jedna z najpopularniejszych gier planszowych na świecie. Aby móc rozegrać partię wystarczą dwie osoby, mały stolik oraz zestaw szachowy: plansza + figury. Zasady gry są skomplikowane, ale po pewnym czasie rozgrywka sprawia wielką przyjemność. Ważne, aby młody amator szachów miał od kogo poznać podstawy gry. Najczęściej pomoc przy stawianiu pierwszych kroków oferują sekcje szachowe. Warto też o rady poprosić kogoś z członków rodziny, który przybliży zawiłości królewskiej gry. Specjaliści polecają szachy szczególnie dzieciom i młodzieży, ponieważ gra wpływa na poprawę koncentracji uwagi, pobudza wyobraźnie, a przede wszystkim uczy cierpliwości.

Dart

Dart, czyli popularne rzutki, to sport kojarzony dotychczas głównie z pubami, zdobywa coraz to nowych zwolenników. Zasady gry są bardzo proste. Uczestnik musi rzucić specjalną lotką w tarczę, tak aby trafić jak najbliżej jej środka. Standardowa tablica do darta podzielona jest na wiele części, z których każda punktowana jest inaczej. Zwycięzcą zostaje ten, kto zgromadzi więcej punktów. Najnowsze modele tarcz wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz, który automatycznie zlicza wyniki graczy, oraz w głośniki zapewniające efekty dźwiękowe. Gra uczy skupienia oraz precyzji ruchów.

Tenis stołowy

Popularny ping pong to sport, którego próbował chyba każdy. Duże rozmiary stołu sprawiają, że trudno uprawiać go powszechnie. Najczęściej więc przygoda z tą dyscypliną kończy się w szkole. Producenci wyszli jednak naprzeciw oczekiwaniom graczy i mają w ofercie stoły do tenisa stołowego, które można łatwo zainstalować w domu. Zaawansowane modele wyposażone są w kółka, które ułatwiają przesuwanie stołu. Oprócz stołu, do gry potrzebne są również rakietki oraz piłeczki. Można je kupić w zestawach. Tenis stołowy to doskonała rozrywka bez względu na wiek. Umożliwia utrzymanie wysokiej kondycji bez wychodzenia z domu.

Piłkarzyki

Bardzo popularna rozrywka, spotykana najczęściej w centrach handlowych lub w innych popularnie uczęszczanych miejscach. Można cieszyć się grą również w domu, ponieważ dostępne są stoły do piłkarzyków w mniejszych wersjach. Gra polega na umieszczeniu piłeczki w bramce przeciwnika. Aby tego dokonać, można poruszać figurkami zamontowanymi na specjalnych rurkach, zakończonych gumowymi rękojeściami. Gracz dysponuje jedenastoma figurami, które są umieszczone na czterech rurkach. Stół zajmuje co prawda sporo miejsca, jest trudny w transporcie, ale stanowi świetną rozrywkę zarówno dla młodszych, jak i starszych fanów piłki nożnej.

Cymbergaj

To propozycja dla osób, które posiadają sporo wolnego miejsca, np. na poddaszu domu. Cymbergaj w wersji domowej jest łatwy w użytkowaniu dzięki mniejszym rozmiarom i niższej wadze. Najpopularniejszą odmianą cymbergaja jest Air Hockey, który polega na wbiciu plastikowego krążka do bramki przeciwnika za pomocą tzw. odbijaka. Pomaga w tym specjalna dmuchawa, dzięki której krążek porusza się po stole z dużą szybkością. Niektóre modele cymbergajów wyposażone są w elektroniczne tablice wyników i głośniki. To idealny produkt dla fanów gier zręcznościowych.

Dla każdego coś innego

Jak widać, propozycji sportów, które można uprawiać w domu, jest całkiem sporo. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy również, że w domu możemy wykonywać wiele ćwiczeń gimnastycznych, które znane są z siłowni. Liczy się kreatywność, bo liczba sportów domowych zależy tylko od nas!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena