Kilka tygodni temu poznaliśmy pełne zestawienie, w jakim siatkarze z Olsztyna przystąpią do zmagań w PlusLidze. Oprócz trzynastu podstawowych zawodników w składzie znaleźli się również młodzi wychowankowie olsztyńskich klubów, którzy przed sezonem dostaną szansę trenowania z seniorami.

Data dodania: 2016-08-23

Wyświetleń: 671

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Młodzi uzupełnią skład Indykpolu AZS-u Olsztyn

Po okresie przygotowawczym juniorzy rozpoczną rywalizację w Młodej Lidze, ale cały czas będą do dyspozycji trenera Andrei Gardiniego. Aby przybliżyć ich sylwetki kibicom, przygotowaliśmy krótkie informacje o każdym z nich.

Najbardziej doświadczonym zawodnikiem z tego grona jest bez wątpienia rozgrywający Michał Tomczak. Wychowanek Tempa Olsztyn miniony sezon spędził w I lidze, gdzie reprezentował barwy zespołu z Ostrołęki. Co prawda jego drużyna pożegnała się z pierwszoligowymi parkietami, ale 21-letni zawodnik zebrał cenne doświadczenie. Teraz wraca do Olsztyna, gdzie ma być opcją awaryjną dla duetu Paweł Woicki-Łukasz Makowski.

Atakujący Piotr Szostek już w poprzednim sezonie miał okazję znaleźć się w składzie meczowym Indykpolu AZS-u Olsztyn w ekstraklasie. To wychowanek AZS-u, którego talent szybko dostrzegł sztab szkoleniowy zespołu seniorów. W tym sezonie przyjdzie mu rywalizować z nowo pozyskanymi zawodnikami – Czechem Janem Hadravą i Holendrem Hidde Boswinkelem.

Na pozycji przyjmującego trener Gardini ma naprawdę kłopoty bogactwa. W podstawowym zestawieniu znalazło się miejsce dla znanych z ligowych parkietów zawodników. Są nimi Aleksander Śliwka, Wojciech Włodarczyk, Adrian Buchowski i Argentyńczyk Ezequiel Palacios. Stawkę uzupełnia młodzież. Leszek Wójcik w minionych rozgrywkach często pojawiał się w składzie AZS-u, miał też epizody na boisku. W przerwie między sezonami szukał klubu w I lidze, ale wspólnie z włodarzami uznał, że pozostanie w Olsztynie. Drugi przyjmujący z młodej armii AZS-u to Oliwer Kubacki, wychowanek Chemika Olsztyn. Jego trenerem był dotychczas szanowany w środowisku szkoleniowym Marek Kotulski, który wychował już wielu ligowców.

Ciekawa rywalizacja odbędzie się na pozycji środkowego bloku, ponieważ jeden z młodzieżowców powinien regularnie uczestniczyć w meczach ekstraklasy. O wolne miejsce powalczą Maciej Ostaszyk i Szymon Kulik. Ten pierwszy ma już 21 lat i dużo większe doświadczenie niż kolega. Kulik też ma swoje zalety i z pewnością nie odpuści w tej rywalizacji. Na środku siatki w AZS-ie występować będą niezwykle doświadczeni Daniel Pliński i Michał Zniszczoł. Rolę tego trzeciego ma zająć młodziutki Jakub Kochanowski, ale on, mimo że skończył dopiero 19 lat, ma już za sobą wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach kraju, w których często pełnił rolę kapitana.

Można śmiało przyznać, że akademicy z Olsztyna nie zapominają o młodzieży. Z pewnością wielu z nich doświadczy nie tylko treningów z bardziej ogranymi kolegami, ale również zaprezentuje się w ekstraklasie. Oby tylko nie stało się tak z powodu kontuzji podstawowych graczy, tak jak było to w minionym sezonie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena