Bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka utraty życia czy zdrowia możesz wziąć udział w sportach ekstremalnych lub przeżywać najbardziej niesamowite przygody. Możesz również rozkręcić swoją firmę lub duże przedsiębiorstwo, by potem zbankrutować nie tracąc przy tym ani złotówki.

Data dodania: 2021-04-07

Wyświetleń: 466

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Doświadczenia z twojego wirtualnego świata gier

Tylko gry dają Ci atrakcję przeżycia czegoś, czego bałbyś się przeżyć w realnym świecie lub nigdy nie byłoby Ci dane doświadczyć. Gry mogą być testem w wirtualnym świecie, by zrozumieć i uświadomić sobie czy chcemy czegoś podjąć się w rzeczywistości, czy przeciwnie – symulacja była dla nas wystarczająca.

Wszyscy pamiętają film o przygodach Indiany Jonesa. Tak naprawdę przecież bohater nigdy nawet nie przekroczył barier rzeczywistego świata. Niektórzy oglądając film zastanawiali się czy mogliby być tacy jak on. Wychodząc jednak z domu lub z pracy pragnęli już tylko szukać skarbu w świecie wirtualnym, ponieważ uważali to za mniej ryzykowne. I żeby bardziej zaspokoić chęć utożsamiania się z bohaterem, wybierali między dużą ilością gier multiplayer, grając razem z innymi. Na wypadek gdyby jeszcze to nie wystarczyło, bo stwierdzili, że być może życie Indiany Jonesa byłoby dla nich dobre – zagrali jeszcze trochę.

Jeśli ktoś jest spokojniejszym typem, nie ma problemu. Gry online zaspokoją wszystkie jego wymagania. Sport, gotowanie, wyścigi – znaleźć można naprawdę wszystko. Możesz wcielić się w każdą rolę, ucząc się wirtualnie rzeczy, których w realnym świecie nigdy byś nie doświadczył. Na przykład jadąc na deskorolce przez zatoczone miasto, skacząc na ławki i poręcze, albo też biorąc udział w olimpiadzie lub walcząc z mistrzem ninja. W rzeczywistym świecie, by to robić, musiałbyś być ekspertem i to nierzadko najwyższej klasy. Możesz zagrać w wirtualnego bilarda, jeśli na przykład gra w rzeczywistym świecie została odwołana przez twoich znajomych. Albo w gry karciane, by potrenować przed jutrzejszym wieczorem w klubie brydżowym. Możliwości są nieograniczone.

Wkroczenie do zupełnie innego świata wirtualnej rozrywki może być relaksujące i przyczynić się do powstania nowych pomysłów. Może pomóc w ćwiczeniu jakiejś umiejętności lub nauce czegoś nowego. Nie zastąpi to świata rzeczywistego, ale jest prawdopodobne, że gry przyczynią się do spojrzenia na pewne rzeczy inaczej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena