Magia, potwory, bitwy, zadawanie obrażeń przeciwnikowi, udoskonalanie swojego bohater - taką wersję rozgrywek karcianych oferują aktualnie gry online.

Data dodania: 2015-01-07

Wyświetleń: 2769

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Świat karcianych gier online RPG

Powszechnie zaczęło się przyjmować, że są to gry karciane RPG. Na początku otrzymujemy unikalną talię do gry. Z niej losowo wybierane są i odkrywane karty na stół, tzw. deck. Tutaj rozpoczyna się cała batalia. Chodzi o to, by za ich pomocą zniszczyć przeciwnika. Zazwyczaj polega to na odebraniu mu wszystkich punktów życia. Wybieramy z naszego stołu (deck) kartę i kładziemy ją na główne pole bitwy. Przeciwnik pierwszy raz poznaje naszą odkrytą kartę. Jej cechy mogą być różne: bezpośredni atak na przeciwniku w celu zadania natychmiastowych obrażeń, zatrucie go, powodujące stopniowy ubytek zdrowia w każdej turze lub postawienie potwora, który, dopóki istnieje na głównym polu bitwy, zadaje ciągłe obrażenia (np. gra "D-Evo"). Można też użyć kart, które wspomagają, chronią lub w pewien sposób zabezpieczają nas przed atakiem. Zazwyczaj są to: dodanie punktów życia, osłona obronna, eliminacja skutków działania trucizny itp.

Dobre gry typu karciany RPG są bardzo mocno rozbudowane i wyróżniają się systemem udoskonalania bohatera. Po każdej wygranej bitwie gracz zyskuje punkty doświadczenia, które może przeznaczać na rozbudowę umiejętności. Może też udoskonalić cechę, jaka pomoże mu w pokonywaniu coraz trudniejszych przeciwników.

Znane gry z tego gatunku: Mytheria, Duel Adventure, Ether of Magic Cards, Monster Master, Maganic Wars, Castle Wars (obrona swojego zamku) czy też mroczna gra z wykorzystaniem potworów Necromicon.

Jeśli ktoś znudził się innymi formami gier karcianych, jak na przykład układaniem pasjasa, może spróbować zagrać w karciany RPG. Jest to gatunek stosunkowo nowy, jednak bardzo mocno wciągający, zwłaszcza kiedy podczas bitew można ulepszać swojego bohatera, z którym się utożsamiamy.

Licencja: Creative Commons