Tylko w określonych przypadkach polskie prawo zezwala na zastosowanie pewnych akcesoriów obronnych w codziennym życiu przez osoby prywatne.

Data dodania: 2014-11-11

Wyświetleń: 2653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do tego rodzaju akcesoriów należą między innymi praktyczne i z całą pewnością bardzo skuteczne pałki obronne. W zdecydowanej większości przypadków używanie tego przedmiotu jest czy też będzie w pełni nielegalne i całkowicie zabronione, dlatego też przed skorzystaniem z opcji użycia pałki obronnej pamiętajmy, że możemy jej używać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zaistnieje wyższa potrzeba obrony koniecznej. Swobodne i w pełni legalne użycie każdego rodzaju pałki obronnej jest dopuszczalne jedynie dla odpowiednich służb mundurowych działających na terenie naszego kraju.

My sami, poza opcją obrony koniecznej, możemy wykorzystywać różnego rodzaju pałki w ćwiczeniach treningowych walki wręcz i przy nauce samoobrony. Oczywiście lekcje ćwiczeń i treningów powinny być prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora posiadającego odpowiednie zezwolenie na prowadzenie tego rodzaju zajęć. Bardzo często udział w tego rodzaju ćwiczeniach pozwala wielu osobom w sytuacji zagrażającej ich bezpieczeństwu na skuteczną obronę nawet bez posiadania przy sobie pałki a wykorzystując w tym celu jakiś inny podobny w kształcie przedmiot. Może to być równie doskonale trzonek od szczotki lub jakiś inny podobnego rodzaju element.

Najbardziej popularnymi i coraz powszechniej stosowanymi pałkami do obrony są pałki imitujące swoim wyglądem laskę do podpierania oraz wygodne pałki teleskopowe. To właśnie tego rodzaju pałki w związku z tym, że są odpowiednio proste i nieznacznych rozmiarów są jednymi z częściej wykorzystywanych pałek w samoobronie. Przedmioty te umożliwiają na pewno bardzo rozległe zastosowanie. Składana konstrukcja pałki pozwala na zabranie jej ze sobą praktycznie prawie w każdych okolicznościach. Może to być, zatem jazda na rowerze, uprawianie biegów jak też pieszy powrót do domu niebezpieczną okolicą po zapadnięciu zmroku. Już samo posiadanie tego rodzaju przedmiotu potrafi w dość skuteczny sposób odstraszyć potencjalnego napastnika, którym może być zarówno człowiek jak i jakiś bezpański pies wałęsający się po okolicy. Oczywiście najrozsądniejszym wyjściem jest unikanie tego rodzaju sytuacji, w których znajdujemy się w tego rodzaju miejscach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena