W obecnych czasach coraz większą rolę odgrywa internet, za którego pośrednictwem możemy już nie tylko zdobywać wszelkie interesujące nas informacje, ale również dokonywać zakupy. Z pewnością spora część społeczeństwa jeszcze nigdy nie miała doczynienia z tą formą zakupów bojąc się o utratę pieniędzy.

Data dodania: 2012-04-16

Wyświetleń: 2392

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mimo wszystko zdecydowana większość osób z każdym dniem decyduje się dokonać swoich pierwszych transakcji za pośrednictwem internetu, widząc w tym pewne korzyści w porównaniu do tradycyjnej formy zakupów.

Niższe ceny

Bez wątpienia głównymi elementami na jakie konsumenci zwracają uwagę w trakcie zakupów to cena oraz jakość produktu. Jeśli chodzi o jakość interesujących nas produktów, to z pewnością każdy z nas ma upatrzonego producenta danego przedmiotu, którego uważamy za lidera i to właśnie jego produkt zamierzamy nabyć. Jeśli zaś chodzi o cenę, to nie trudno jest stwierdzić, iż sklepy internetowe w przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów posiadają nierzadko znacznie niższe ceny – jest to uwarunkowane tym, iż sklepy online nie ponoszą kosztów wynajmu lokalu, stąd też są w stanie zaoferować produkty w znacznie niższej cenie. Ponadto baza firm oferujących dany produkt online jest łatwo dostępna dla każdego internauty po wpisaniu w pole wyszukiwarki odpowiedniej frazy, co jest mniej czasochłonne niż odwiedzanie każdego tradycyjnego sklepu z osobna.

Kolejnym elementem, który również sprzyja internetowym transakcjom jest możliwość szybkiego odnalezienia sklepu online, który to posiada w swojej ofercie interesujący nas przedmiot w najniższej cenie. Sprzymierzeńcem  w poszukiwaniach staje się dla nas porównywarka cen. Za pomocą takiego portalu jesteśmy w stanie odnaleźć wszystkie sklepy posiadające dany produkt i skorzystać z oferty tego sklepu, którego oferta jest dla nas najkorzystniejsza. Jeśli zdecydowalibyśmy się szukać interesującego nas produktu w sklepach stacjonarnych, to z pewnością zajęłoby nam to zdecydowanie więcej czasu, a i tak nie będziemy w stanie odwiedzić każdego sklepu w kraju.

Czas

Inny czynnik, który w dużej mierze przyczynia się do tego, że jesteśmy skłonni dokonywać zakupów za pośrednictwem internetu to nieustający brak czasu i zmęczenie. W dzisiejszym świecie ludzie przywiązują bardzo dużą wagę do pracy, która pochłania ich bez reszty. W związku z tym zamiast spędzać resztki wolnego czasu na zakupach wolimy spędzić go w gronie najbliższych przez co jesteśmy niejako zmuszeni do robienia zakupów przez internet.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena