Prezenty dajemy przy wielu okazjach, ale czym są? Czy muszą być drogie, aby były dobre? W tym artykule skupię się na obaleniu mitów związanych z obdarowywaniem wartościowymi drobiazgami.

Data dodania: 2012-06-02

Wyświetleń: 2139

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prezenty są nierozłącznym elementem życia. Nawet jeśli nie mamy ochoty, jesteśmy zmuszeni nawzajem się obdarowywać, gdyż tak nakazuje tradycja wielu świąt. Czym są dla ludzi upominki i z jakich okazji powinniśmy je dawać?

Święta to nie dla wszystkich najszczęśliwszy okres w roku, gdyż znalezienie odpowiedniego upominka dla każdego członka rodziny jest nielada wyzwaniem. Zamiast skupiać się na znaczeniu tych dni, ludzie są zabiegani i często zmęczeni gorączkowymi zakupami. A przecież łatwiej jest zrobić drobny, tani a najlepiej własnoręczny upominek. Kochająca mama w dniu swojego święta na pewno bardziej go doceni niż tysiąc kupnych czekolad. Ale czy prezenty dawane tylko i wyłącznie w święta są właściwe? Nie. Powinniśmy obdarowywać się nawzajem przy różnych okazjach. Co bardziej ucieszyłoby cię, prezent, który wiesz, ze dostaniesz, gdyż zbliżają się twoje urodziny, czy upominek podarowany bez okazji? Niezaprzeczalnie byłbyś szczęśliwszy z niespodzianki. Poza tym wykonanie drobnego przedmiotu sprawia nam większą radość, niż wydawanie pieniędzy na bezsensowne bzdury. Wykonując takie rzeczy zacieśniamy więzi rodzinne i pokazujemy naszą miłość i ofiarność względem obdarowywanej osoby.

Zastanówmy się nad rolą prezentów. Czy muszą to być drogie zabawki czy lepiej prezenty wykonane w pocie czoła i w pełni zaangażowania. Co jest dla nas bardziej wartościowe? Jak bardzo zależy nam na danej osobie, jeżeli wolimy iść do sklepu i kupić jej prezent, który jej nie ucieszy?

Licencja: Creative Commons