Prawie każdy nastolatek posiada problem z trądzikiem - jest to naturalna kolej rzeczy. Jedni mają więcej wyprysków skórnych, inni mniej, natomiast każdy je posiada, co nie jest zbytnim powodem do zadowolenia. Czas jednak z tym skończyć raz na zawsze. Z pomocą przychodzą nam kremy, toniki, a także odpowiednie zabiegi kosmetyczne.

Data dodania: 2012-09-11

Wyświetleń: 1710

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje wiele sposobów pozbycia się trądziku, niestety, nie każdy jest skuteczny, a już tym bardziej dla każdego. Jeśli więc zauważyłaś u siebie zdecydowanie więcej wyprysków skórnych, aniżeli u Twoich rówieśników, to z pewnością czas coś z tym zrobić. Na samym początku naszej kuracji przeciwtrądzikowej warto udać się do lekarza. Większość z nas unika tego, niedoceniając porad wyspecjalizowanego dermatologa. Musimy wiedzieć, że nieleczony trądzik może powodować uciążliwe blizny, które z pewnością obiją się na naszej psychice w późniejszym wieku.

Dermatolog na samym początku pomoże Ci ustalić, z jakim rodzajem trądziku masz do czynienia i wtedy zaleci skuteczną formę walki. Jeśli występują niewielkie zmiany, najprawdopodobniej otrzymasz wskazania, w jaki sposób postępować, by uniknąć pojawiania się nowych wyprysków i jednocześnie pozbyć się tych już widocznych. W tym celu naczęściej też otrzymasz listę preparatów do pielęgnacji twarzy, jakie pozwolą Ci raz na zawsze pozbyć się tego problemu. Dodatkowo istnieje szereg różnych zabiegów kosmetycznych, których działanie można skonsultować podczas wizyty w gabinecie dermatologicznym.

Polecaną przez lekarzy kuracją jest połączenie dwóch zabiegów - mikrodermabrazji i jonoforezy. Mikrodermabrazja to zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka oraz dogłębnym oczyszczeniu twarzy. Jest ona szczególnie polecana dla osób, które mają problemy z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry. Jonoforeza natomiast to jeden z najlepszych sposobów wprowadzania preparatów leczniczych do najgłębszej warstwy skóry za pomocą urządzenia emitującego prąd o słabym natężeniu. Dzięki temu, iż preparat leczniczy jest wprowadzany wgłąb skóry, to działanie jonoforezy jest kilka razy skuteczniejsze, niż codzienne stosowanie najlepszych (i jednocześnie najdroższych) kremów dostępnych na rynku.

W przypadku dużych problemów z trądzikiem, lekarz może Ci zlecić dodatkowe badania, które pozwolą ustalić poziom hormonów opowiedzialnych za taką sytuację. Dzięki temu będzie mógł dobrać odpowiednie leki, które z pewnością pozwolą Ci przynajmniej ograniczyć ilość wyprysków na twarzy, czego z pewnością nie dadzą Ci popularne na rynku kosmetyki pielęgnacyjne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena