Wędkowanie w naszym kraju od zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem, jednak hobby to związane jest nie tylko z przyjemnością, ale i z pewnymi obowiązkami.

Data dodania: 2014-11-12

Wyświetleń: 1974

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hobby to, bowiem łączy się z posiadaniem karty, odpowiednim zezwoleniem oraz wędki i łódki. To również wiele innego rodzaju akcesoriów niesamowicie przydatnych w trakcie pobytu nad wodą. Jest to szczególnie widoczne zwłaszcza wtedy, gdy zdecydowaliśmy się „zapolować” na rybę drapieżnika, którym jest chociażby sandacz. W braci wędkarskiej ryba ta jest nazywana również bardzo często „wampirkiem”, „mętnookim smokiem” czy też po prostu „sandałkiem”.

Ryba ta jest jednym z groźniejszych drapieżników polskich jezior, który w doskonały sposób radzi sobie praktycznie w każdego rodzaju akwenie wodnym na terenie Polski. Podczas wędkowania na sandacza, powinniśmy umiejętnie wybrać „miejscówkę”, poziom wody, oraz właściwy kierunek wiatru jak też wiele innych czynników mogących mieć wpływ na wędkowanie.  Sandacz jest rybą polującą zarówno w letnie południe jak też w późne, jesienne popołudnie, jest on także aktywny w okresie zimy. Oczywiście letni połów i zimowe branie sandacza rządzić się będzie odmiennymi prawami. Według opinii większości osób wędkujących na tą rybę duże znaczenie będzie miało ciśnienie atmosferyczne. Co prawda są i tacy wędkarze, którzy w oparciu o własne przeżycia twierdzą, że wpływ ciśnienia nie odgrywa większego znaczenia. Prawdą jednak jest, że najlepsze efekty obserwujemy zawsze przed gwałtownym załamaniem lub szybką poprawą pogody. Wiele osób czynnie wędkujących przekonało się również, że po burzy nie można liczyć na zadowalające brania. Oczywiście zawsze mogą być odstępstwa od tego stanu rzeczy i zdarza się, że po przejściu burzy wyciągniemy z wody pokaźniejszy okaz sandacza.

Żeby móc jednak rybę wyciągnąć z wody musimy posiadać odpowiedni sprzęt w postaci podbieraka lub chwytacza do ryb. Warto także posiadać w swoim zestawie wędkarskim uniwersalny multitoole, dzięki któremu w bardzo szybki sposób dokonamy naprawy zerwanego sprzętu wędkarskiego. Przedmiot ten, bowiem jest praktycznym połączeniem kombinerek, zaciskacza oraz przecinaka do drutu. W uniwersalnym zestawie multitoole znajdziemy wyjątkowo wiele nadzwyczaj przydatnych funkcji zapewniających nam szybkie działanie nad wodą w przypadku zerwania przez tą waleczną rybę posiadanego przez nas sprzętu wędkarskiego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena