Wybór odpowiedniego notariusza może się wydawać ciężki i niesamowicie czasochłonny – kancelarii jest wiele, a każda reklamuje się jako ta najbardziej godna zaufania, najbardziej profesjonalna, najtańsza. 

Data dodania: 2016-05-22

Wyświetleń: 732

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wiadomo takie informacje nie zawsze mają pokrycie z rzeczywistością. Jednakże pamiętając o kilku prostych zasadach, wybór notariusza nie będzie jawił się jako straszny i nieprawdopodobnie trudny.

Opinie

Od tego najlepiej jest zacząć. Opinii na temat kancelarii notarialnej możemy poszukiwać w różnych miejscach. Dobrze jest zacząć od wypytania znajomych i rodziny. Być może korzystali już z usług notariusza i mają rozeznanie wśród kancelarii w mieście. Z pewnością sami spędzili mnóstwo czasu na poszukiwaniach, dowiadywali się, kto jest najlepszy i najbardziej rzetelny, korzystając z doświadczenia i wiedzy własnych znajomych. Dzięki temu można mieć pewność, że bliscy nie polecą kogoś niezaufanego. Doskonałym sposobem na zdobycie informacji jest również zasięgnięcie opinii internautów. Na różnych stronach i forach internetowych wiele osób chętnie dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w kontaktach z różnymi profesjonalistami, więc i o najlepszym w mieście notariuszu również można się sporo dowiedzieć.

Cena

Nie ukrywajmy – każdemu z nas zależy, żeby za oferowane usługi zapłacić jak najbardziej korzystną cenę. Trzeba pamiętać, że maksymalna wysokość taksy, jaką może pobrać notariusz, jest regulowana stosownym dokumentem, nie ma jednak dolnej granicy. Możemy więc śmiało przebierać w ofertach, szukając tej jak najbardziej konkurencyjnej. Warto w tym celu zadzwonić do różnych kancelarii i spytać, ile będzie wynosił koszt interesującej nas usługi.

Bliskość i dostępność

Wydawać by się mogło, że jest to mało istotne kryterium, ale nic bardziej mylnego. Im bliżej naszego miejsca zamieszkania będzie znajdowała się kancelaria notarialna, tym łatwiej będzie umówić się na dogodną godzinę. Szczególnie, że pracujemy w różnych godzinach, więc godzinna podróż przez całe miasto będzie niesamowicie uciążliwa i męcząca. Do tego notariusz powinien być łatwo dostępny – niekiedy potrzebujemy szybko uzyskać interesujące nas informacje, ważne więc, żebyśmy mieli możliwość umówienia się z notariuszem na termin bliższy niż za kilka tygodni.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena