Dieta ze swojego założenia jest sposobem żywienia i raczej nie należy jej kojarzyć tylko i wyłącznie z odchudzaniem. Owszem, wiele sposobów żywienia jest nastawionych na odchudzanie, ale na pewno nie wszystkie. Skoncentrujmy się jednak właśnie na kwestii odchudzania. 

Data dodania: 2015-10-14

Wyświetleń: 3174

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dieta to trud, dieta to żaden cud

Jednym z istotnych elementów skutecznego odchudzania jest oczywiście dieta. Nie jest łatwe zachowanie zasad prawidłowego żywienia, jeśli chcemy się odchudzić, ale na pewno jest możliwe. Jeśli się odchudzamy, to na pewno bardzo ważnym elementem jest znalezienie dla siebie właściwego sposobu żywienia. Najbardziej skutecznym sposobem na odchudzanie jest zasięgnięcie porady dietetyka. Owszem, możemy zdać się tylko i wyłącznie na siebie, możemy skorzystać z tego, co mamy napisane w różnych poradnikach, co mamy napisane w sieci, aczkolwiek w takim przypadku nie mamy pewności, że dana dieta w naszym przypadku okaże się być skuteczną.

Dla każdego inna

Bez wątpienia należy, więc podkreślić wyższość indywidualnego ułożenia diety we współpracy z dietetykiem nad jakąkolwiek gotową dietą, która sama w sobie jest doskonała. Ważnym elementem jest to, aby przyjęta przez nas dieta nie powodowała uszczerbków na naszym zdrowiu, gdyż wówczas jej ona pozbawiona sensu. Możemy wprawdzie zrzucić, co nieco kilogramów, ale jeśli kosztem tego będziemy mieli kłopoty zdrowotne, to prawdopodobnie efekt naszego odchudzania nie będzie trwał długo. W tym miejscu warto wspomnieć również o długotrwałym efekcie działania danej diety, gdyż, jeśli szybko wracamy do objadania się, po skończonym okresie stosowania diety wracamy do nadmiaru kilogramów, to tym samym owa dieta na nic się nam nie zdaje. Warto podkreślić, że każda dieta odchudzająca to pewien trud i tego elementu nie unikniemy. Nie istnieje żadna dieta cud, która nie wymagałaby od nas żadnego wysiłku. Oczywiście każdy dba o siebie w taki sposób, jaki mu pasuje, aczkolwiek, jeśli już coś robimy, to ważne jest odniesienie oczekiwanego skutku. Dieta Dukana, 1000 kalorii i inne służą człowiekowi, ale trzeba nauczyć się z nich korzystać.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena